Нові правила роботи БТІ - українець платить двічі?

30.05.2018

Кілька років тому в Україні зазнали змін правила, пов'язані з роботою БТІ. З тих пір замість довідок-характеристик почали давати «Витяг з Реєстру прав власності за на Нерухоме майно», що спричинило за собою певні наслідки. наприклад:

 

Після подібних нововведень термін створення «Витягу» був збільшений аж до 60 днів. Також і сама процедура стала більш дорогий. Документи, з якими потрібно йти в нотаріальну контору і оформляти угоду, подорожчали як мінімум в два рази.

 

У зв'язку з чим термін дії документа обмежується 3 місяцями?

 

Як стверджують самі фахівці, що працюють в БТІ, буквально за 3 місяці квартирне стан може зазнати деяких змін. Так, це може відповідати дійсності, але навряд чи люди міняють вікна або підлоги кожні пару місяців. Навіть шпалери на стінах живуть як мінімум кілька років.

 

Багато хто говорить, що подібні заходи пов'язані виключно з оцінкою, оскільки фахівці займаються не тільки оглядом квартир, але також роблять оцінки. І правда, оціночний звіт може стати неактуальним або закінчиться термін його функціонування (зазвичай він дорівнює 6 місяців). У такому випадку потрібно зайнятися проведенням актуалізації звіту. Тут не посперечаєшся, все це - полезнейшие знання. При цьому проводити виготовлення нового документа варто тільки в тому випадку, якщо при інвентаризації об'єкта були знайдені невеликі розбіжності між відомостями техпаспорта і станом споруди.

 

Що робити для отримання «Витягу»?

 

Найголовніше в такому випадку - не панікувати. На даний момент вже не таких величезних черг в БТІ, сам технічний паспорт на будинок створюється вже точно менше, ніж за 90 днів. Як показує практика, багато проходять цикл приблизно за пару тижнів. Талончики все одно необхідно отримувати, але тепер хоча б можна визначитися з днем ​​і часом. Причому пов'язано все це не з поліпшенням реєстраційних заходів - часом і сьогодні в БТІ присутні черзі, але при цьому істотно зменшився ажіотаж.

 

Безумовно, навіть кілька тижнів є тривалим терміном документальної підготовки. І він міг би бути сильно скорочений, якщо доручити процедуру оцінки незалежних фахівців. При цьому не потрібно поспішати обурюватися, оскільки БТІ діє зазначеним вище інструкціями та проводить розрахунок за «витратним методом», а що стосується незалежних оцінювачів, то вони практикують порівняльний метод. Іноді різниця в сумах може вийти досить-таки значною. Найчастіше «витратний метод» дає більш дрібні суми, особливо у випадку з будівлями, що знаходяться в неналежному стані. Тому, якщо людина вирішила «зрушити» об'єкт нерухомості, йому варто запастися терпінням і їхати в БТІ.

 

Які є альтернативи?

 

Зараз багато сайтів пропонують послуги по типу «вирішення різних питань в БТІ». Функціонує маса нерухомих агентств і фірм, які дають гарантію вирішення питань в найкоротші терміни і максимально якісно.

Після докладного вивчення було з'ясовано, що за власні фінанси потрібно наймати людину, яка майже відразу відправиться в державну інстанцію і привезе заповітний «Витяг». Що стосується вартості послуг, то часто вона дорівнює або вище, ніж послуги БТІ. Більш того, сюди варто додати витрати, пов'язані з оформленням довіреності, а також на послуги БТІ.

Якщо говорити про терміни, то найчастіше вони менше в порівнянні з тим, якби довелося самостійно оформляти документ. Очевидною перевагою подібної послуги можна назвати те, що людина зберігає масу часу і не змушений витрачати час і їхати в БТІ.

Але варто бути гранично уважним, оскільки в мережі зараз активно з'являються сайти, які намагаються походити на ресурси комунальних фірм або офіційних партнерів БТІ. Людина, якій невідомі нюанси, навряд чи зрозуміє, де він взагалі виявився. На це і можуть розраховувати шахраї. Варто назавжди запам'ятати наступне: у БТІ немає офіційних помічників і партнерів і вся праця державна інстанція виконує самостійно.

 

 
Читайте також:
Єдина база звітів про оцінку: які зміни вводить новий Порядок?
25.06.2018
Технічний паспорт на приватні або садові будинки: грамотне оформлення
26.05.2018
Знайомство з оцінкою земель
23.05.2018
Експертна оцінка вартості нерухомості
20.05.2018
Оцінка обладнання для пекарні в Києві
29.07.2017
Експертної оцінки є оцінка квартири
29.07.2017