Техпаспорт на квартиру, будинки приватного або садового характеру є важливим документом, що дає інформацію про технічні параметри, характеристики споруди і її приблизну вартість. Саме тому вся інформація повинна вноситися в даний документ без помилок і будь-яких спотворень. Для цього можна скористатися спеціальним оформленням і заручитися підтримкою з боку фахівців, які обов'язково допоможуть вирішити це питання.
Є думка, пов'язане з тим, що реконструкція будинку може бути узаконена, якщо провести технічну інвентаризацію, але це не відповідає дійсності. Технічні паспорти створюються за вимогами замовників, в них повинні бути присутніми відомості, що підтверджують добре чи погане стан будинку. Так як цей документ не можна зарахувати до правовстановлюючих, то і його відсутність ніяк не позбавить власника споруди на право власності.
Техпаспорт БТІ демонструє інформацію про конкретний приватному будинку. Якщо приводити аналогію, то документ можна порівнювати зі звичайним цивільним паспортом. Яка ж інформація конкретно знаходиться в технічному паспорті? Мова йде про:
Отримати вищеописаний документ можна як в спеціалізованих приватних підприємствах, співробітники яких в найкоротші терміни видають техпаспорт, так і самостійно, звертаючись до комунальних органи. Ще кілька років тому на державному рівні була дозволена видача та випуск технічних паспортів з приватною формою власності. Найважливіший фактор під час вибору компанії з видачі - наявність офіційних паперів і сертифікатів, що підтверджують право здійснювати свою діяльність.
Як показує практика, процес, пов'язаний з виготовленням технічного паспорта на будинок, має кілька відмінностей з підготовкою технічного паспорта на квартиру як мінімум пакетом документів, які варто надати. Зібрати їх потрібно в достатній кількості. Пропонуємо ознайомитися з основними переліком. Як показує практика, для оформлення документа потрібні папери по типу:
Якщо ж документ планує отримувати не фізичні, а юридичні особи, то потрібно показати віддруковане на спеціальному бланку листа-заявку, а також свідоцтво, яке підтверджує факт реєстрації юридичної особи. Крім усього іншого, додатково потрібно надати папір з управління статистики та завірену в нотаріальній конторі довіреність, що підтверджує оформлення техпаспорта на приватний будинок.
Найчастіше процес, пов'язаний з оформленням техпаспорта, займає приблизно 14 днів. Варто зробити акцент на наступному факті: даний відрізок часу залежить від загальної площі приміщення. Перед тим як приступити до створення документа, фахівці уважно оглянуть не лише житловий будинок, але і всі будівлі, які пов'язані з ним.
Наприклад, якщо площа всіх об'єктів становитиме більше 1000 квадратних метрів, на документальне оформлення напевно знадобиться приблизно три тижні. Під час звернення до БТІ заявнику запропонують прискорити процес (за додаткові кошти). Іноді ж потрібно терміново отримати папір, тому є можливість оплати додаткового тарифу і документального отримання вже через пару днів.
Багато людей також цікавляться тим, як довго діє технічний паспорт. У законодавчій базі його термін дії ніяк не регламентується, тому прийнято вважати техпаспорт безстроковим.