Експертна оцінка вартості нерухомості

20.05.2018

Професійна оцінка нерухомості від експерта потрібен для того, щоб проводити різні операції з квартирами, приватними будинками і іншим подібним майном. В такому випадку будуть мінімізовані ризики, які нерідко трапляються під час оформлення угоди. Причому пов'язано це як юридичними, так і фізичними особами. Кваліфіковані оцінювачі займаються проведенням оцінок вартості ринкового, ліквідаційного, інвестиційного, страхового та заставного характеру нерухомих об'єктів.

Експертна оцінка та її специфіка

Останнім часом в Україні було зроблено безліч заходів для того, щоб створити нормативно-правову базу, що дозволяє здійснювати регулювання експертно-оціночної діяльності. Була затверджена нормативна база, а також уніфіковані методи і підходи до визначення реальної вартості нерухомого майна, що дозволило роботі суб'єктів оціночної діяльності стати максимально прозорою для користувачів. При цьому варто розуміти, що сьогодні експертну оцінку проводять таким чином, що вона строго відповідає процедурам, які визначені законодавчо-нормативної сферою.

Якщо говорити безпосередньо про оцінку нерухомості, то вона буває декількох видів. Йдеться про:

 

 

У непосвячених людей часто з'являються проблеми, коли вони бажають розібратися в особливостях сучасного ринку нерухомості. І це навіть незважаючи на те, що подібна діяльність в нашій країні регулюється нормативно-правовою базою. Як показує практика, краще заручатися підтримкою кваліфікованих фахівців, оскільки експертна оцінка нерухомості стає вирішальним фактором, коли потрібно визначити вартість майна нерухомого характеру.

Якщо говорити про вартість вищеописаної послуги, то вона прямо залежить від того, наскільки складним був об'єкт оцінки, скільки часу довелося витратити на його аналіз, візуальний огляд і як довго виконувалися оціночні роботи.

 

Основні підходи для визначення нерухомості

Сьогодні для визначення ринкової вартості використовується кілька важливих підходів. Варто виділити три з них.

 

  1. Витратний. Зарекомендував себе як самий суперечливий з усіх нижчеописаних. Його специфіка полягає в обліку всіх витрат на створення майна і розрахунку різного роду зносу. Подібний варіант далеко не завжди відповідає на питання на кшталт: за скільки вийде продати нерухомість, а скоріше дає відповідь на те, скільки буде коштувати ремонт об'єкта або створення нового. Незважаючи на кілька недоліків такого підходу, він нерідко застосовується під час оцінки.
  2. Прибутковий. З його допомогою визначається вартість нерухомого майна з урахуванням його доходу, який воно теоретично може в подальшому принести власнику. Зараз даний підхід вважається вкрай затребуваним і популярним.
  3. Ринковий. Його основа - порівняння цін аналогічного майно (нерідко його називають порівняльним). Вважається найбільш поширеним, оскільки дозволяє зробити висновок на основі детального аналізу вартості аналогічних об'єктів нерухомості.

 

Куди звертатися для замовлення послуги?

 

Самостійно займатися оцінкою нерухомого майна непідготовленій людині буде досить складно, тому краще заручитися підтримкою професіоналів і звернутися в компанію, де пропонуються якісні послуги з оцінки. Під час вибору тієї чи іншої організації варто орієнтуватися на певні нюанси.

Наприклад, важливою складовою є безпека. Потрібно зв'язуватися лише з тими професіоналами, які готові звести будь-які ризики до нуля. Більш того, самі співробітники компанії повинні бути кваліфікованими і відповідати за стабільну роботу сервісу, мати практичний досвід роботи в своїй сфері діяльності. Якщо у фахівців присутні сертифікати, що підтверджують їх високий рівень кваліфікації, це буде черговим перевагою.

 
Читайте також:
Єдина база звітів про оцінку: які зміни вводить новий Порядок?
25.06.2018
Нові правила роботи БТІ - українець платить двічі?
30.05.2018
Технічний паспорт на приватні або садові будинки: грамотне оформлення
26.05.2018
Знайомство з оцінкою земель
23.05.2018
Оцінка обладнання для пекарні в Києві
29.07.2017
Експертної оцінки є оцінка квартири
29.07.2017