Оцінка складів в Україні

Оцінка складу

На ринку складської нерухомості в останні років п'ять спостерігалося поетапне скорочення обсягу введення нових спекулятивних пропозицій. У 2014 році на ринок вийшов один холодильно-логістичний центр і кілька невеликих об'єктів, які ніяк не можуть вплинути на український ринок в цілому. У 2015 році і першій половині 2016- го нових пропозицій спекулятивного характеру взагалі не було. Загальний обсяг пропозицій на кінець минулого року становив трохи більше 1,2 мільйона кв. м., 80% з якого-сухі склади.

Також варто відзначити, що досить характерним стало розвивати об'єкти в форматі built-to-suit (BTS) - це будівництво на замовлення. Незважаючи на те, що обсяг введення спекулятивної пропозиції потроху зменшується, то проекти BTS стали досить поширеним явищем, а обсяг таких нових площ в їх складі, як правило, перевищує обсяги нових спекулятивних пропозицій за той же період. Якщо брати позаминулий рік, то загальний обсяг нових BTS-проектів, виведених на ринок був вище 60 тисяч кв.м., а нові приміщення і будівлі, призначені для здачі в оренду зовсім не з'явилися.

Протягом двох останніх років, як і в інших сегментах нерухомості комерційного спрямування, в складському, спостерігалося зменшення попиту на тлі ділової активності, серйозного зниження обсягів роздрібного товарообігу, політичних і макроекономічних нюансів. Зменшився в кілька разів (майже в 3 рази) обсяг чистого поглинання в 2014 році, і досяг 100000 кв.м. Негативного характеру динаміка залишилася і в наступному, 2015 рік (річний підсумок обсягу чистого поглинання склав 50 тис. Кв.м.). У ці роки, майже кожна угода в даному сегменті була викликана оптимізацією площ, що займалась і раніше. Ще дуже важливий нюанс, який серйозно вплинув на ринок складської нерухомості-переїзд різного бізнесу зі східних регіонів країни, особливо-з тимчасово окупованих територій.

Перше півріччя минулого року відзначено деяким пожвавлення попиту на складському ринку, це було викликано поліпшенням макроекономічної ситуації. Як і раніше, на протязі 6-ти місяців 2016- го року найбільш активними гравцями на ринку були великі рітейлери (більше 60% від загального обсягу угод), логістичні фірми (близько 30%). Компанії, які займаються виробництвом обладнання, фармацевтики, і іншими напрямами, воліли винаймати built-to-suit об'єкти, адже вони задовольняють їхні потреби в повному обсязі.

Оцінка складу, інших приміщень і будівель

Одним з найбільш затребуваних видів оцінки на сьогоднішній день є оцінка нерухомості різного роду. Наша компанія надає послуги з оцінки таких об'єктів: офісних приміщень / будівель, квартир, приватних будинків, виробничих і складських приміщень, інше.

Для чого взагалі потрібна оцінка нерухомості?

Ми надаємо свої оціночні послуги для багатьох цілей, ось найголовніші і найбільш поширені:

1) Пред'явлення в суді при розлученні, або отриманні спадщини кількома громадянами.

2) Надання в консульство / посольство.

3) Бухгалтерський облік, наприклад, при внесенні нерухомого майна до статутного фонду організації.

4) Укладання договорів оренди будівель або приміщень у комунальній або державній власності.

5) Продовження / оформлення договору застави в банку.

6) Операції з купівлі / продажу будь-якої нерухомості.

Вартісна оцінка складу в цінах номенклатури

Такий звіт використовується при отриманні інформації про вартість оцінки складу в відпускних цінах і в цінах закупівлі. Формується документ в означений день і має 2 режими створення: неоперативний і оперативний.

Неоперативний режим має найбільший об'єм і інформативність, в ньому можна побачити рентабельність, націнку і собівартість, актуальну в певний день. З його допомогою можна проаналізувати інформацію по складах. Звіт в такому режимі містить:

- Кількість пересортів.

- Залишок товару на вибраний день.

- Собівартість (загальна собівартість товару, яка формується завдяки даним про додаткові витрати і закупівельні ціни).

- Націнку. Вона показує валовий прибуток в майбутньому, яку можна буде отримати, продавши залишок товару.

- Ціною.

- Рентабельність (націнка поділена на вартість).

Оперативний режим формує залишок товару за оптовим складом в певний день. Він показує:

а) вартість ( вартість складу на обрану дату);

б) кількість (товар, який знаходиться на складі в поточний момент).

Кваліфікована оцінка складу в Києві

Через те, що кожен об'єкт нежитлового нерухомого майна має свою особливість, розкрити всі деталі процесу досить складно. Відомо те, що типові квартири мають лише кілька істотних характеристик, які зумовлюють вартість (поверх, площа, стан, розташування). На їх підставі відбувається порівняння зі схожою житлом, яке знаходиться неподалік. А ось для того, щоб визначити вартість складу будь-якої іншої нерухомості, яка не належить до житлового фонду, все не так просто, особливо, в разі виробничо-складських комплексів і окремих будинків. Порівняльний підхід по відношенню до таких об'єктів звичайно можливий, він навіть широко використовується фахівцями на практиці, але часто дає не той результат, який чітко визначає ринкову вартість. Це пов'язано з багатьма критеріями, за якими оцінюються нежитлові приміщення і будівлі, вони безпосередньо впливають на їх вартість, так що знайти достатню кількість пропозицій з продажу схожого майна з ідентичними характеристиками, часто буває неможливо. Для проведення розрахунків вартості складів, офісів, підприємств, на перший план зазвичай виходить прибутковий аналіз, він визначає ринкову ціну нерухомості по можливому прибутку, який в майбутньому може отримати власник.

Прибутковий підхід є актуальним при оцінюванні нерухомості, що приносить реальний прибуток, ось його два основні принципи:

- принцип заміщення (вартість об'єкта має тенденцію встановлюватись на рівні величини ефективного вкладення капіталу, який потрібно для придбання заданого об'єкта, що приносить прибуток);

- принцип очікування (вартість формується за допомогою визначення поточного прибутку, який принесе об'єкт).

Сутність дохідного підходу полягає в сьогоднішній (поточній) вартості майбутніх вигод, які за прогнозами може принести грамотна експлуатація і можливий в подальшому продаж нерухомості, тобто шляхом капіталізації доходу.

Капіталізацією доходу є процес перерахунку потоку майбутніх доходів в кінцеву величину, яка дорівнює сумі поточної вартості, ця величина враховує:

а) період отримання прибутку;

б) час, коли за прогнозами буде отримано прибуток;

в) прибуткову суму в майбутньому.

Результати прогнозування враховуються під час розрахунку прибуткового бюджету і витрат про експлуатацію об'єкта нерухомості. Власник вибирає горизонт прогнозування, але частіше за все враховують терміни володіння об'єктом.

Особливості оцінки складів

При проведенні оцінювання розглянутого виду нерухомого майна, особливо, якщо воно знаходиться в державній або комунальній власності є безліч тонкощів, не знаючи які можна витратити не один місяць на узгодження у відповідних органах, а в результаті отримати таку рецензію, яка передбачає повернення документів та доопрацювання. Так що до такого роду процедур потрібно ставитися з усією відповідальністю, звертаючись до кращих фахівців, якими ми і є!

Оцінка приміщення або будівлі під склад-одна з найпопулярніших і затребуваних послуг в сфері нерухомості комерційного спрямування. Це цілком зрозуміло, тому що склади використовують під час ведення професійної діяльності фірми різного профілю. Неважливо по якій причині треба зробити оцінку приміщення, замовляючи таку послугу потрібно чітко розуміти, для чого це робиться.

Напрямок оціночної діяльності що розглядається є дуже складним процесом, хоч наші фахівці давно освоїли оцінювання складів, але через індивідуалі особливості, можуть бути деякі ускладнення, незважаючи на це будьте впевнені, результат і розгорнутий звіт Ви отримаєте в обумовлені терміни. Головна особливість складів в тому, що є кілька варіантів приміщень. Різниця між якими, заснована на ряді ключових показників (характер оздоблювальних матеріалів, висота стель, наявність утеплення, холодильного обладнання, які є під'їзні шляхи, інше).

Від того, до якої категорії оцінювач віднесе приміщення, залежить його вартість, ну і можлива орендна ставка. Так що оцінка повинна бути достовірною і об'єктивною, інакше власник складу може недорахуватися чималих обсягів фінансових коштів.

Розуміючи складність і відповідальність поставленого завдання, фахівці нашої організації доб'ються мети, користуючись актуальними на сьогоднішній день методиками і класифікаціями. Завдяки чому, за максимально короткий час буде проведено достовірне оцінювання наявних складських приміщень, після чого Ви зможете приймати зважені рішення про доцільне використання простору під склади. Або ж переконатися в тому, що названа продавцем складу ціна правильна.

Є питання стосовно оцінки майна? Звертайтесь до наших кваліфікованих менеджерів, вони проконсультують і підкажуть, як краще вчинити і яке оцінювання замовити!

Оцінка складів в Україні
для продажу, оренди, збитку, управлінські рішення
від 1000 грн.
Строк: від 1 го дня
Результат: Офіційний документ - звіт про незалежну оцінку
Необхідні документи: Свідоцтво про право власності, паспорт замовника
Замовити
Відгуки

Услуги нотариуса: договор аренды автомобиля