Незалежна оцінка обладнання

Оцінка обладнення

Оцінювання обладнання та машин виконується для визначення вартості об'єктів рухомого майна, використовуваного на різного роду підприємствах. Ось найпоширеніші варіанти: технологічні комплекси, прилади, верстати, оргтехніка, спецтехніка, автомобілі, побутові предмети, меблі, офісне майно, силові агрегати, потокові лінії, і інші об'єкти, що знаходяться на балансі організації. Експерт під час аналізу встановлює вартість об'єктів подібних по комплектації, що знаходяться на ринку, визначає можливість отримання доходу від продажу або використання, види зносу, притаманні саме тому об'єкту, який піддається оцінюванню. Остаточна сума визначається завдяки комплексному підходу та обліку всіх перерахованих вище факторів.

Дуже активний розвиток технічного прогресу на нашій планеті, швидкісне освоєння нових технологій, фізичний і функціональний знос, зміна кон'юнктури ринку викликає дуже швидкі зміни вартості промислового обладнання та машин, після закінчення деякого часу. Як би це не було дивно, ринкові ціни на обладнання багато в чому залежать від дефляції або інфляції. З цієї причини, чинники, які згадувалися вище, ще раз підтверджують важливість і необхідність періодичної переоцінки обладнання та різного роду машин, для того, щоб визначити максимально точну їх вартість в певний день.

В першу чергу, при оцінці машин і устаткування, необхідно провести аналіз основних характеристик. Перевірити працездатність, надійність в процесі експлуатації, продуктивність, і що дуже важливо-ступінь зносу. Ще на ціну такого виду майна впливають такі нематеріальні чинники, як: запатентовані інновації, що належать виробнику, використовуються при виробництві; товарний знак виробника обладнання, яке оцінюється.

Коли може знадобитися оцінка ринкової вартості обладнання

Найчастіше, незалежна оцінка обладнання необхідна в таких випадках:

- при виконанні судових рішень;

- в процесі передачі основних засобів підприємства під заставу;

- при страхуванні обладнання (з метою визначення точної страхової суми);

- у разі внесення в статутний фонд компанії;

-у разі продажу основних активів і коштів підприємства;

- при бухгалтерському та податковому обліку.

Коли проводиться якісна оцінка обладнання, високої кваліфікації фахівці завжди приділяють особливу увагу аналізу ринку, що спеціалізується на реалізації конкретного предмета оцінки. Пояснюється це дуже просто: ринок обладнання і різних машин максимально структурований і систематизований, і практично кожна група такого рухомого майна має свій особливий ринковий сектор.

Звичайно, універсальний ринок для багатьох видів і типів устаткування характерний, якщо воно широко застосовується в різних сферах. Сюди можна віднести не тільки побутову та офісну техніку, комп'ютери, але і різні універсальні верстати, будівельну техніку та автомобілі. А ось спеціальна і унікальна техніка відноситься до вузько спрямованого ринку. Велика частина спец. обладнання поставляється підприємцям виключно за попереднім замовленням в індивідуальному порядку, так що такі машини ніяк не можна буде віднести до відкритого ринку. Коли проводиться визначення вартості машин та обладнання, серйозною складністю може стати їх чітка ідентифікація. Регулярно трапляється так, що кількість об'єктів для оцінки лише в одній організації може становити сотні, а то й тисячі одиниць, вони можуть бути різні за призначенням, своїм основним характеристикам. Виходить, що визначення вартості обладнання найкраще проводити, розділяючи його на сегменти:

а) все офісне обладнання. Найчастіше це: техніка для зв'язку, комп'ютерна техніка, меблі, виробничий, і навіть господарський інвентар;

б) автотранспортний;

в) допоміжне обладнання та пристрої;

г) основне або як його ще називають-технологічне обладнання.

З точки зору точності оцінки, така класифікація має позитивні сторони, адже методи визначення вартості відрізняються, залежно від виду майна. Ще, дуже правильно виділяти морально застаріле обладнання і машини, саме ті, які були зняті з виробництва і його аналоги, з точки зору функціональних особливостей, що не випускаються на момент проведення оцінки. Доцільно буде окремо виділити ще не встановлене обладнання, але призначене для цього, адже визначення вартості не має відношення до умов існуючого використання.

Визначити ринкову вартість обладнання та машин можливо лише при наявності необхідної інформації і таких документів:

1) Відомостей про проведеному капітального ремонту (заміну агрегатів, вузлів, доопрацювання під ті чи інші потреби підприємства), якщо він проводився; про консервацію.

2) Якщо власником є ​​юридична особа, то потрібна балансова довідка, яка містить в собі інформацію про повну залишкову вартість обладнання на дату останнього звіту (перед датою оцінки, звичайно ж).

3) Дата початку цільового використання.

4) Рік випуску.

5) Зазначені виробником технічні характеристики: габарити, продуктивність, потужність, і інші дані, які є в технічному паспорті.

6) Серійний номер (заводський) обладнання.

7) Точне, і що дуже важливо - повне найменування моделі, серії і марки об'єкта що потребую оцінювання.

8) Підприємство, яке випустило обладнання.

Для максимально точної та оперативної оцінки, документи слід подавати у вигляді ксерокопій, завірених підписом уповноваженої особи на підприємстві та печаткою. Ще один варіант звірити їх у нотаріуса.

Грамотна оцінка проводиться із застосуванням певних підходів, найбільш поширені серед фахівців, при визначенні вартості обладнання такі:

- прибутковий;

- витратний;

- порівняльний (ринковий).

Прибутковий, як видно з назви, передбачає визначення очікуваних доходів від використання оцінюваного об'єкта протягом володіння ним. Коли розраховується загальний прибуток, застосовуються спеціальні прийоми, вони відомі з теорії складних відсотків, як капіталізація доходу.

Витратний підхід ґрунтується на сукупності методів визначення вартості, які засновані на визначенні витрат в загальному. Витратами тут називаються фінанси, потрібні для відновлення (часткового, повного) або заміщення майна з урахуванням його зносу. Цей підхід найкраще використовувати, коли проводиться оцінка вартості обладнання з унікальними особливостями, виготовленого на замовлення.

Порівняльний (ринковий) підхід є сукупністю методів оцінки вартості певного майнового фонду, де береться за основу його порівняння з аналогічними варіантами, щодо яких вже є готові, а головне підтверджені дані про їх вартість. Цей підхід буде доречним в тих випадках, якщо об'єкт має велику кількість аналогів на ринку.

Практика показала, трапляється і таке, що використання одного з трьох підходів може бути не актуальним. Якщо таке сталося, то в підсумковому звіті, оцінювач вказує експертне обґрунтування про відмову від вищевказаних підходів, і тоді, правильність і актуальність визначеної ціни залежить тільки від рівня професіоналізму фахівця і повноти наданої інформації замовником.

Оцінка ринкової вартості обладнання, міжнародні стандарти та класифікація

Згідно з міжнародною класифікацією, пристрої - це активи, які використовуються в ролі допоміжних об'єктів під час професійної діяльності господарського суб'єкта або підприємства.

Машина - апарат, який застосовується для певного процесу у взаємозв'язку з функціонуванням всього підприємства.

Обладнання - активи, нерозривно пов'язані з іншими, вони можуть включати в себе як машини, інші складові, так і спеціальні споруди.

Перелік обладнання, яке найчастіше вимагає оцінки:

  1. Інвентар для дотримання виробничої технології, профільні інструменти і всілякі прилади.
  2. Побутова, офісна техніка, комп'ютери.
  3. Вимірювальна апаратура.
  4. Устаткування для розподілу електричної енергії.
  5. Виробниче обладнання, яке застосовується для виготовлення медичних виробів і харчових продуктів.
  6. Техніка, пристрої, що використовуються в лісовому та сільському господарстві.
  7. Різні двигуни, генератори, верстати, трансформатори.
  8. Парки будівельної або дорожньої техніки.
  9. Вузькоспеціалізовані і серійні екземпляри, рідкісне обладнання і машини.

Оцінка обладнання, як правило, потрібна для страхування, коли готується угода купівлі / продажу, під час приватизації державних підприємств різного спрямування. Ще, аналіз потрібен для отримання кредитних коштів під заставу майна, для опрацювання найважливіших інвестиційних або стратегічних рішень, при внесенні внеску в статутний фонд підприємства, або обчислення частки власника, щоб визначити точну суму збитку, для організації проведення міжнародного аудиту, при оренді виробництва і обладнання , для потреб бухгалтерського напрямку.

Визначити ціну за обладнання можна з урахуванням різних видів вартості, вони обчислюються в процесі роботи над об'єктом. Буває неринкова і ринкова вартість. Неринковий вид відносить до себе: інвестиційну, ліквідаційну, спеціальну, замісну залишкову вартість, інше. Ринковий тип-реальна вартість на певну дату (день оцінки).

Скільки буде коштувати виконання робіт оцінювача залежить від безлічі факторів, у першу чергу-це тип конкретно взятого об'єкта оцінки, його вік, призначення, країна виробник, унікальність. Складність виконання аналізу залежить від нерозривності регулярних кризових явищ в економіці і ринку обладнання в Україні. На вартість послуг експертів ще впливає наявність інформації, наданої замовником, її об'єктивність і актуальність. Терміни виконання теж впливають на ціноутворення, і це зрозуміло.

Великий досвід роботи, вже перевірені методики, наявність висококваліфікованих кадрів, дозволяє нашій компанії оцінювати будь-якого виду обладнання, і унікальне в тому числі, незалежно від його місцезнаходження та кількості. Наші оцінювачі звикли успішно вирішувати питання, які стосуються як задач по масовій оцінці обладнання для великих промислових, телекомунікаційних, торгових холдингових об'єднань, так і визначення вартості одиничних об'єктів.

Однаково легко, наші оцінювачі допоможуть клієнтам, в разі необхідності визначити ціну обладнання для позикового забезпечення при кредитуванні під заставу, покупки, продажу, внесення в статутний капітал. А якщо Вас цікавить особлива оцінка, звертайтеся до наших високопрофесійним менеджерів, вони проконсультують, уточнять нюанси, і підрахують вартість в найкоротші терміни!

Незалежна оцінка обладнання
Станки, машини
від 50 грн.
Строк: від 1 го дня
Результат: Офіційний документ - звіт про незалежну оцінку
Необхідні документи: Перелік обладнанння, документи на обладнання
Замовити
Відгуки

Оформити генеральне доручення на авто у вихідні дні