Оцінити недобудову

Оцінити недобудований об'єкт

Об'єкти незавершеного будівництва - оцінка

Об'єкти, які не пройшли повністю процедуру завершення будівельних робіт, також можуть являти собою "товар", який можна придбати або продати. При цьому, такі угоди вимагають в обов'язковому порядку встановлення ціни, що підходить обом сторонам. Дуже часто, подібна процедура популярна при передачі в заставу об'єкта, переоцінці основних засобів, а також інших ситуаціях.

В даному випадку, необхідно мати уявлення про те, як провести роботу грамотно і з максимальною точністю встановити для об'єкта правильну ринкову вартість. Оцінка будівництва виявиться корисною, в процесі визначення варіантів найбільш ефективної експлуатації певної ділянки, на якій знаходиться цей самий об'єкт.

Процедура досить трудомістка, якщо виконати аналіз кількох сторін:

 • функціональності;
 • прибутковості;
 • корисності;
 • вартості передбачуваного об'єкта.

Потрібен досвід, серйозний багаж знань, хороша кваліфікація компанії, що займається оцінкою. Об'єкт ще не готовий до використання за своїм безпосереднім призначенням, а відповідно, не може приносити прибуток. Необхідно багато фінансових вкладень і часу для завершення будівництва. Крім таких екстремальних умов, об'єкт може знаходитися в скрутному становищі з точки зору юриспруденції, а права власності на нього можуть оскаржуватися.

Трудомісткість процесу ще підтверджується і тим, що класичні підходи в цьому випадку не відображають учасників ринку. Тому мало хто погодиться купувати об'єкти нерухомості за вартістю витрат, адже згодом необхідно буде зробити велику кількість матеріальних вкладень.

Але існує й інша сторона медалі. Щоб повернути витрачену частину капіталу або інвестицій, деякі інвестори можуть продати об'єкт в терміновому порядку, практично задарма, тим людям, які готові продовжити розпочату справу.

У цій складній ситуації, дуже важливо дотримуватися балансу між інтересами покупців, які не хочуть переплачувати, а також залученими інвесторами. З метою грамотної оцінки, обов'язково потрібно вивчити перспективи, напрямок експлуатації об'єкта, визначити метод і підхід, в залежності від потреб.

Детальніше про оцінку вартості об'єктів

Звіт про оцінку незавершеного будівництва буде потрібен, коли треба:

 • Визначити ціну об'єкта на ринку. Це допоможе відобразити реальну, як будівельну, так і ринкову ситуацію.
 • Здійснити постановку об'єкта оцінки на баланс компанії, його відображення в бухгалтерському обліку.
 • У разі реорганізації: банкрутство, створення холдингу і так далі.
 • Прийняти рішення про експлуатацію об'єкта в подальшому. Результати рішення будуть залежати від безлічі факторів, таких як ступінь завершеності, можливості зміни, цілі використання.
 • Виконати продаж або купівлю об'єкта.
 • Більш ефективно розпорядитися об'єктом і земельною ділянкою, на якій він розташований. Саме ці чинники мають більшу цінність.

Досить складний процес характеризується деякою послідовністю. Приступаючи до даної процедури, потрібно визначити склад об'єкта, а також існуючі права на об'єкт їхніх власників. Важливо для початку з'ясувати, з яких причин було припинено або зупинено будівельні роботи. Найбільш часто серед основних виявляються такі:

 • Інвестор має фінансові труднощі.
 • Технічні недоліки, помилки проекту.
 • Загальне падіння попиту.
 • Різко з'явилися обставини фінансової, технічної або юридичної спрямованості.

Оціночна процедура допоможе людині грамотно визначити найкраще використання об'єкта в подальшому. Коли причини проаналізовані, враховуються ризики при розрахунках, після чого буде можливість побудувати власну оцінку на основі перевірених фактів.

Завершено технічний і юридичний аналіз. Тепер можна приступати до визначення варіанту найбільш правильного і грамотного використання об'єкта в майбутньому. В процесі оцінки це є одним з найважливіших етапів, так як саме від правильного вибору, буде залежати розмір фінансування для того, щоб завершити будівельні роботи, дізнатися остаточну ціну після здачі в експлуатацію.

Оцінка вартості об'єктів кропітка. Буде потрібно зробити вибір на користь того варіанту, при якому ціна виявиться максимальною. Це відбувається на основі аналізу доходів від експлуатації готового об'єкта в майбутньому.

Документи для оцінки об'єкта

Звіт про оцінку незавершеного будівництва повинен виконуватися при наявності наступних документів:

 • Папери на земельну ділянку, на якій розташований передбачуваний об'єкт.
 • Дозвіл на проведення будівельних робіт.
 • Свідоцтво, яке підтверджує державну реєстрацію права, але тільки в тому випадку, якщо право зареєстровано.
 • Проектна документація, яка відіграє дуже важливу роль при оцінці.
 • Довідка про будівельну придатність об'єкта. При цьому, в ній повинна бути вказана ступінь готовності конструктивних елементів.
 • Якщо володар об'єкта - юридична особа, потрібна довідка про балансову вартість об'єкта в бухгалтерському обліку власника.

При оцінці необхідно враховувати дуже тонкий нюанс! Інженерне забезпечення, що є найважливішим складовим елементом початково-дозвільної документації, який вимагає незавершений будівництвом об'єкт. Вона включає затверджені різними інстанціями і комунальними службами можливості підключення об'єкта до:

 • каналізації;
 • енергопостачання;
 • водопостачання;
 • газопостачання.

Без них здійснити будівельні роботи просто неможливо. Як правило, будь-які питання, що стосуються інженерного забезпечення об'єктів що зводяться, мають обмежений термін дії (п'ять років). Після завершення потрібні додаткові витрати (якщо планується повністю змінити структуру об'єкта із заміною інженерного забезпечення). Даний нюанс також враховується в підсумковій вартості.

Існують певні методи, за допомогою яких здійснюється оцінка об'єктів незавершеного будівництва. Найчастіше, способи, які створені на порівнянні, не часто застосовуються в процесі роботи тому, що пропозицій по продажу подібних об'єктів не так багато. При цьому, самі вони мають незаперечні відмінності один від одного, виконати грамотне порівняння неможливо. Більш ефективні варіанти - витратний і прибутковий.

Витратний метод відмінно працює, якщо в якості найбільш прийнятного використання об'єкта вибрано пропозицію по проекту, що був створений спочатку (або з несуттєвими поправками). Оцінювачу буде досить привести до компромісу обидві сторони - продавця і покупця. Основна мотивація першого - повернення вкладеного капіталу.

У разі, коли вартість максимально наближена до цієї величини, то другий принципово погодиться на угоду за такою ціною. Покупець прекрасно розуміє, що на зведення існуючих конструкцій знадобиться витратити приблизно таку ж суму. Він захоче просто її заплатити, щоб істотно заощадити власний час.

Таке явище, як оцінка вартості будівництва досить поширене. Вона необхідна в багатьох випадках, тому часто стає затребуваною. Наші професіонали допоможуть зробити висновки, і виявити найбільш правильне використання ділянки, на якій розташовується об'єкт що цікавить. Знаючи важливі нюанси, можна впоратися з усіма завданнями легко і в найкоротший час.

Оцінити недобудову
Будь-який об'єкт який не введений в експлуатацію
від 600 грн.
Строк: від 1 го дня
Результат: Офіційний документ - звіт про незалежну оцінку недобудови
Необхідні документи: Індивідуально за запитом
Замовити
Відгуки

Оцінка обладнання на балансі компанії для продажу