Оцінка літальних апаратів

Оцінка літальних апаратів

Літальними апаратами називають всі пристрої, які можуть літати в повітрі, а значить, такими є: вертольоти, літаки, планери, параплани, мотодельтаплани, дельтаплани, повітряні кулі, дирижаблі, аероплани.

Першими апаратами, які можуть літати були повітряні кулі, потім дирижаблі, вони літали і літають завдяки газам легшим за повітря, якими наповнюються.

Класифікуються літальні апарати на підставі різних принципів, наприклад, з технічного способу виконання польоту. А політ - це переміщення в просторі без опори на рідку середу або тверді тіла.

Оцінка літаків в Києві, основні підходи

 Літаки та інші літальні апарати найбільш часто оцінюють за допомогою таких підходів:

а) дохідного;

б) ринкового (порівняльного);

в) витратного.

В рамках кожного з цих трьох підходів є кілька методів визначення вартості, вони можуть різнитися залежно від виду майна, яке оцінюється, оцінювач сам визначає найбільш актуальний і дієвий метод. Грамотний вибір методу по відношенню до конкретного об'екту – головна складова точності оцінки. При розвиненій інформаційній структурі і спеціалізованому ринку, всі три підходи, в теорії повинні давати однаково точний результат в кінцевому підсумку. Цей результат, отриманий за допомогою різних методів у рамках кожного підходу в кінці узагальнюється (відбувається узгодження результатів, це визначає, яка у фахівця буде підсумкова сума, розмір якої відображає вартість того чи іншого виду майна).

Витратний підхід передбачає розгляд вартості об'єкта оцінки з точки зору продавця або власника, базується він на минулих подіях. Він включає в себе сукупність оціночних методів, які засновані на визначенні витрат, необхідних для заміщення або відтворення об'єкта оцінки з урахуванням старіння і зносу.

Застосування даного підходу полягає в тому, що передбачувані витрати на створення оцінюваного об'єкта в його стані під час аналізу, або для відтворення його основних властивостей, відповідає його ринковій вартості. З психологічної точки зору, такий варіант виправданий, тому що будь-яка людина, що бажає придбати цінний засіб пересування або нерухомість, не захоче платити більше, ніж коштує рівноцінний об'єкт оцінки з аналогічним рівнем корисності.

Ринковий підхід (порівняльний) являє собою сукупність оцінки вартості, вона засновані на порівнянні об'єкта, що оцінюється з подібними варіантами, за допомогою аналізу даних про ціну угод по відношенню до них. Такий підхід виходить з принципу заміщення, а вартість що виводиться з його допомогою, найчастіше називається вартістю заміщення.

Ринковий підхід буде максимально ефективним, якщо є активний ринок, на якому можна знайти зіставні об'єкти для порівняння. Якщо ринок оціночного об'єкта слабкий і немає великої кількості схожих варіантів, то результати роботи оцінювача будуть дуже неточними, іноді озвучити вартість зовсім нереально. Незважаючи на це, саме ринковий підхід може дати можливість максимально точно визначити ринкову вартість, якщо є попит на такого роду рухоме або нерухоме майно.

Порівняльний підхід дуже зручно застосовувати до тих видів обладнання та машин, які мають максимально розвинений ринок вторинного використання, а такими є: багато видів верстатів на підприємствах, автомобілі, літаки, судна, і інше обладнання серійного виробництва. Даний метод ґрунтується на визначенні вартості на ринку, що відбиває цінність одиниці оцінюваного об'єкта в його стані на момент аналізу.

Аналіз схожих моделей дає можливість виключити, і звести практично на нуль випадкові невідповідності і спотворення по відношенню до нормальних ринкових продажів, внесенням комерційних коригувань, що вигідно як покупцям, так і продавцям.

Прибутковий підхід є сукупністю методу оцінки вартості, він заснований на визначенні доходів, які очікується отримати під час експлуатації оцінюваного об'єкта.

При оцінці такого роду, головним основоположним фактором є прибуток який може принести експлуатація того чи іншого майна, на протязі певного часового відрізку (терміну корисного використання).

Беззаперечною перевагою дохідного підходу є можливість зробити системну оцінку всього майнового комплексу, яку включає парк пов'язаного між собою обладнання на підприємстві, а не окремо взятої машини.

Оцінка літаків в Києві, особливості

Головна складність, особливість і характерна риса будь-якого літального апарату, в порівнянні з іншим видом транспортних засобів полягає в тому, що по відношенню до них є три головні вимоги до змісту:

  1. Підтримка льотно-технічних характеристик протягом всього терміну використання.
  2. Контроль льотної придатності.
  3. Забезпечення певного рівня безпеки (в залежності від моделі та призначення апарату, вимоги відрізняються).

Наша компанія займається не тільки оцінкою літальних апаратів різних видів, але і їх комплектуючих (окремо), наприклад, авіадвигунів, елементів шасі, редукторів, допоміжних силових установок, підтримання їх льотної придатності, експлуатація, виконання ремонтних робіт, здійснюється відповідно до навантаження, рівень якого визначається діючою ремонтною документацією і ЕТД (Експлуатаційно-Технічної Документації).

Коли відбувається аналіз вартості літаків і інших апаратів для польотів, залежно від мети оцінки, можуть визначаться такі види вартості:

- Утилізаційна.

- Закладна.

- Страхова.

- Інвестиційна.

- Ринкова.

- Для підписання угод купівлі / продажу.

- Ліквідаційна.

Послуга, що припускає визначення вартості літаків і інших літальних апаратів,  передбачає оцінку повітряних суден і визначення ціни їх окремих компонентів. Найбільш часто, проводиться оцінювання в таких випадках:

- Для визначення актуальної вартості в бухгалтерській звітності організації.

- При передачі в заставу, яка забезпечує зобов'язання позичальника.

- У разі оформлення угоди купівлі / продажу.

Коли фахівець займається оцінкою літака, то його основним завданням є визначення його ринкової вартості, але бувають і винятки. Наприклад, коли відомо, що об'єкт повинен бути реалізований в максимально короткі терміни, в разі здачі судна під заставу (як правило, в банк), апарат для польотів може бути оцінений по так званій вартості обмеженої реалізації. У тому випадку, якщо літак підлягає відновленню і непридатний до використання за прямим призначенням, після аналізу виводиться вартість ліквідації, це означає, що повітряне судно піде на металобрухт з урахуванням витрат, які передбачає розбирання апарату і його переробка на листи.

Коли професіонал береться за визначення вартості повітряного судна, для того, щоб правильно все розрахувати і додати в бухгалтерський звіт, вибирається стандарт вартості, відповідно до чинних стандартів і законів.

Класифікуються літальні апарати за функціональним призначенням і за принципом дії.

За принципом дії діляться на такі категорії:

  1. Гібридні повітряні судна.
  2. Ракети.
  3. Літальні апарати для польотів в космос.
  4. Аеродинамічні.
  5. Повітроплавні (аеростатичні).

За своїм призначенням з точки зору функціоналу, бувають такі види апаратів для польоту:

- спортивні;

- військові;

- народногосподарські. До них відносяться сільськогосподарські, вантажні та пасажирські судна;

- експериментальні. Використовуються в науково-дослідних цілях.

Крім перерахованих вище видів, повітряні судна можуть бути багаторазові або одноразові, безпілотні і пілотовані.

Список інформації та пакет документів, який потрібен для оцінки літака:

- Дані про гарантії виробника.

- Дані про ремонт (вдосконалення, заміну агрегатів, вузлів) і консервації.

- Залишкова балансова і повна вартість на останню звітну дату перед оцінкою (в разі того, якщо власником є ​​юридична особа), інвентарний номер.

- Залишковий ресурс літального апарату.

- Розрахунковий (призначений) ресурс судна.

- Якщо є, копії актів тех. експертизи обладнання.

- Технічні характеристики: маса, пробіг, потужність, розміри, продуктивність, згідно з документацією.

- Дата початку експлуатації і рік / дата випуску.

- Копії документів про оренду / придбання, іншому праві по відношенню оцінюваного об'єкта.

- Місцезнаходження літака.

- Свідоцтво про держ. реєстрацію.

- Фірма (завод) виробник.

- Повне найменування (серія, модель, марка).

Документи, зазначені вище, повинні бути надані у вигляді копій, завірених нотаріально, або підписом уповноваженої особи на підприємстві та печаткою. Даний перелік носить скоріше інформативний характер і може бути розширений або скорочений, в залежності від індивідуальних особливостей.

Перед тим як почнеться оцінка літаків, фахівець аналізує і збирає правову, технічну інформацію про об'єкт оцінки, а саме:

1) Характеристики ринку повітряних апаратів в певний день (в день оцінки).

2) Дані про вплив оцінюваного літака на навколишнє середовище.

3) Технічний стан літального апарату.

4) Ресурси, встановлені для певного типу повітряного судна до першого капремонту, гарантований ресурс і призначений міжремонтний ресурс.

5) Характеристики системи експлуатації.

6) Характеристики обладнання, яким оснащений літак.

7) Характеристики систем управління.

8) Характеристики силової установки.

9) Історію експлуатації.

10) Ідентифікаційні характеристики.

Послуги з оцінки літаків в кожному окремому випадку коштуют по-різному, все залежить від таких нюансів:

а) термінів виконання оціночних робіт;

б) повноти, і що дуже важливо - достовірності інформації про об'єкт оцінки, яка є у замовника;

в) складу і типу об'єкта.

Якщо Вам необхідна оцінка літака високої якості за прийнятною ціною, то обов'язково звертайтеся до нас, і Ви сто відсотків не пошкодуєте!

Оцінка літальних апаратів
Літак, дельтаплан
від 800 грн.
Строк: від 2 х днів
Результат: Офіційний документ - звіт про незалежну оцінку літального апарату
Необхідні документи: Правовстановлюючі документи на літальний апарат
Замовити
Відгуки

Оцінка товарів для підтвердження митної вартості