Оцінка кімнати

Оцінка кімнати

Дуже часто з'являється необхідність зробити кваліфіковану оцінку окремої частини нерухомого майна, наприклад, кімнати, а не будинку або квартири в цілому. В даному випадку, ситуація ускладнюється тим, що нерухомість має не одного власника, а декілька.

Якщо казати про законодавчі норми України, то під визначення «кімната» потрапляє окреме приміщення, яке обладнане дверними отворами, вікнами і має вихід до місць загального користування мешканців, а саме: до коридору, кухні, санвузла та виходу з квартири.

Випадки, в яких буде потрібна оцінка кімнати в комунальній, чи іншій квартирі

Найбільш часто, необхідність провести оцінку кімнати виникає:

- при страхуванні;

- під час купівлі / продажу кімнати в квартирі;

- в тому випадку, якщо кімната виступає заставою при кредитуванні;

- коли є потреба ділити майно при спадкуванні з певною часткою для кожного спадкоємця, в разі розлучення;

- за рішенням, яке було винесено на судовому засіданні, якщо власники не можуть самі домовитися про продаж або рівноцінний поділ нерухомого майна;

- при оцінці для опікунських органів;

- при приватизації кімнати в комунальній квартирі або в гуртожитку.

У разі виділення частки при розділі майна, або при купівлі-продажу, знадобиться технічний паспорт на кімнату або на частку приватного будинку. Якщо раніше такий документ видавали тільки в державній установі (БТІ), то зараз можна замовити техпаспорт і технічну інвентаризацію на нерухомість в приватній організації, що спеціалізується на такому роді діяльності і має дозвіл на виконання своїх професійних обов`язків.

Оцінка кімнати в Києві, які фактори і тонкощі впливають на оцінку кімнати в квартирі або частки в приватному будинку

Оцінка експертами - визначення вартості нерухомості в ринковій площині, яка використовується для обкладення податком. Зазвичай, в основу розрахунку вартості кімнати береться вартість квадратного метра в даній квартирі. Але не варто забувати, що ціна за квадратний метр кімнати, якщо у квартири кілька власників, буде нижче, в порівнянні з такою ж житловою площею, але з одним власником. Коли визначається вартість кімнати, крім вельми об'єктивних нюансів, які утворюють ціну, і які видно неозброєним поглядом (загальна площа простору під продаж, на якому поверсі знаходиться, яке загальне планування, розташування, тип будівлі будинку, особливості інфраструктури, і безлічі інших показників), оцінювач буде враховувати і вельми специфічні фактори, які не менше впливають на вартість кімнати. До них відносяться:

а) наявність лоджії або балкона в кімнаті;

б) співвідношення площі кімнати і загальної площі квартири;

в) можливість розширити простір шляхом прибудови додаткових приміщень (в приватних будинках) або обладнати окремий вхід;

г) кількість мешканців, які живуть на іншій площі, їх соціальних статус, спосіб життя, ставлення до змін, що відбуваються. Варто пам'ятати, що інші власники, які проживають в квартирі, мають особливі першочергові права на купівлю кімнати, що належить іншим господарям;

д) стан кімнати, перепланування, дорогий ремонт, встановлене водопровідне, сантехнічне або інше індивідуальне обладнання, що дозволяє не використовувати місця загального користування. Всі наявні поліпшення повинні бути вказані в техпаспорті. Якщо якісь не вказані, то доведеться отримати новий паспорт.

Щоб розрахувати вартість кімнати в гуртожитку, потрібно враховувати додаткові чинники, що впливають на утворення ціни:

- чи планується знесення будівлі або його реконструкція;

- чи є обладнані місця загального користування (кухні, санвузли, інше), який у них санітарний стан;

- співвідношення простору що здається в оренду і приватизованих кімнат;

- характеристика власника будівлі, чи є гуртожиток муніципальною власністю, або він знаходиться на балансі підприємства.

Оцінка кімнати, головні чинники які утворюють вартість

Якщо не говорити про стандартні ціноутворюючі чинники для нерухомості, призначеної для проживання, про які ми написали вище (тип будинку, район міста, поверх, і т.д.), то ціна окремої кімнати буде в першу чергу залежати від кількості кімнат і сусідів в квартирі. Причому, кількість сусідів це не загальне число людей, які живуть на позначеній житловій території, а кількість власників. Пов'язано це з тим, що проживаючи в інших кімнатах, люди мають першочергове право викупити кімнату і заволодіти всією квартирою. Ясна річ, що чим менше сусідів і кімнат, тим простіше домовитися, і менше буде потрібно грошей на викуп решти простору.

У двокімнатній квартирі, за законодавством може бути лише два власники, і для викупу в свою власність всієї квартири, потрібно буде придбати лише одну кімнату у другого господаря. Тому двокімнатні квартири в такому випадку оцінюються вище за інші. Дуже часто трапляється так, що в квартирах з великою кількістю кімнат є менша кількість власників, наприклад, одному з них належить відразу дві кімнати.

Вам потрібна оцінка кімнати в квартирі, але Ви не знаєте всіх нюансів, і навіть не уявляєте з чого почати? Нічого страшного, все гаразд! Звертайтеся до наших менеджерів, вони проконсультують Вас з усіх питань і оформлять заявку на виїзд фахівців найвищого рівня.

Оцінка кімнати
Квартира, кімната
від 200 грн.
Строк: від 2 х годин
Результат: Паперовий звіт про оцінку, підписаний оцінювачем та директором та зареєстрований у Фонді
Необхідні документи: Свідоцтво про право власності, паспорт, ідентифікаційний код
Замовити
Відгуки

Як отримати технічний паспорт на будинок за 2 дні?