Договір застави

Договір застави

Застава - кращий спосіб забезпечити виконання зобов'язань. Вона може виникнути на підставі рішення суду, закону або договору. Особливості та основні його поняття регулюються Главою 46, Цивільного Кодексу України.

Кредитор може отримати задоволення з вартості певного майна, що заставляється, в тому випадку, якщо заставодавець (боржник) не виконує взяті на себе документальні зобов'язання.

Заставою може бути назване будь-яке забезпечення майбутніх або існуючих вимог, якщо вони не суперечать чинним законам України, в їх числі можуть бути: договір кредиту, позики, купівлі-продажу, надання послуг з перевезення вантажу, інше.

Предметом застави часто стають як майнові права, так і саме майно, але тільки в тому випадку, якщо його можна за законодавством подарувати, залишити в спадок, а також те, на яке може звертатися стягнення.

Для взяття на себе зобов'язань перед кредиторами, можна здати в заставу будь-яке майно (майнові права, цінні папери, речі різного роду, які мають цінність), яке згідно з договором, може бути відчужене кредитором в певній ситуації, і на яке можуть звернути стягнення. Майно, яке заставодавець набував після виникнення застави, може бути предметом застави, наприклад, приплід худоби (на скотарській фермі), майбутній урожай (в сільськогосподарській галузі).

Не можуть бути предметом застави історичні, культурні чи національні цінності, якщо вони підлягають занесенню або вже занесені до Державного Реєстру Національного Культурної Спадщини.

За згодою сторін, предмет застави, який не підлягає беззаперечному страхуванню, може бути застрахований на позначену обома сторонами суму. Якщо настає страховий випадок, право вимоги до страховика стає предметом застави.

Необхідність оцінювання предмета застави прописана в законі і в самому договорі. Заставодавець проводить оцінку майна під заставу разом з заставоутримувачем, згідно зі стандартним ціновим формуванням, яке складається в момент виникнення заставного права, і якщо інший порядок оцінки не було встановлено законом або положеннями договору.

Договір про заставу нерухомого майна, нюанси

Договір застави містить в собі визначальні моменти і тонкощі, наприклад, термін виконання зобов'язань, розмір, також описується предмет застави, ще узгоджуються різного роду умови між сторонами, в тому числі і додаткові.

Заставодавцем може виступати не тільки людина, що має заборгованість по кредиту, але і третя особа - майновий поручитель, як правило, в його ролі виступають близькі родичі боржника.

Договір застави автомобіля може бути оформлений на підставі заяви заставодавця або заставодержателя, з обов'язковим внесенням до Державного Реєстру Застав Нерухомого Майна.

Договір застави нерухомості - іпотека

Один з найбільш популярних видів застави нерухомого майна - іпотека. В якості застави завжди виступає нерухоме майно, воно залишається у володінні третьої особи або ж заставодавця, але з певними умовами.

Буває такий різновид застави як заклад, він є по своїй суті звичайною заставою, тільки в ролі гарантії тут виступає рухоме майно, воно передається за наказом заставодержателя у володіння третій особі.

Іпотека землі та інших окремих видів застави регулюється згідно законодавчій базі України.

Договір застави нерухомого майна для юридичних осіб, може бути завірений у нотаріуса, якщо буде надана така документація:

- протокол органу управління на згоду укладати договір за допомогою третьої особи за дорученням, і довіреність, нотаріально завірена;

- печатка компанії або фізичної особи-підприємця;

- протокол про те, що був обраний діючий керівник;

- довідка з управління статистики;

- виписка з Єдиного Державного Реєстру Підприємств і Організацій України (ЄДРПОУ).

Щоб нотаріально посвідчити договір, для фізичних осіб слід надати такий документальний пакет:

1) В тому випадку, якщо майно знаходиться у спільній власності (два або більше власника), необхідна згода всіх співвласників.

2) Якщо співвласником або власником є ​​дитина, яка не досягла 18 років, буде потрібно дозвіл опікунської ради.

3) Витяг з поземельної книги і виписка з бази даних автоматизованої системи ведення земельного кадастру на ділянку (якщо в якості застави земельна ділянка).

4) Якщо в заставу здається нерухомість, призначена для проживання - виписка з будинкової книги або довідка про склад сім'ї (форма №3).

5) Якщо предмет застави - земельна ділянка без побудованих об'єктів, то потрібна довідка з БТІ або місцевої ради, про те, що немає забудов на ділянці.

6) Якщо закладається земельна ділянка, потрібно незалежна експертна оцінка.

7) Правовстановлюючий офіційний папір на нерухоме або рухоме майно.

8) Ідентифікаційний код і паспорт (з вклеєними вчасно фотографіями (в 25 і 45 років)) власника, або власників (якщо об'єкт у спільній власності).

Дані списки носять скоріше інформативний характер, тому, для уточнення необхідності надання тих чи інших документів, звертайтеся до наших фахівців!

Невиконання зобов'язань, їх наслідки

Свою вимогу щодо відшкодування, у разі невиконання зобов'язань, заставодержатель може задовольнити в повному обсязі за рахунок предмета застави. Дана вимога має бути визначена на момент фактичного задоволення, включаючи при цьому відсотки, відшкодування збитків, які були викликані порушенням зобов'язань, витрат, необхідних на утримання майна в заставі, плюс витрат, викликаних пред'явленням вимоги, якщо договір застави майна не передбачає інші нюанси .

Найбільш часто припиняється право застави через:

1) Отримання права власності кредитором на предмет, що забезпечує виконання зобов'язань боржником.

2) Продаж майна під заставою.

3) В тому випадку, якщо боржник не полагодив або замінив об'єкт застави в разі втрати / руйнування.

4) Припинення зобов'язань, які забезпечувалися заставою.

Вас цікавить договір застави квартири, або будь-якого іншого рухомого або нерухомого майна? Звертайтеся до наших висококваліфікованих менеджерів, вони проконсультують і підкажуть, як Вам діяти в тій чи іншій ситуації. Ну а демократичні ціни і рівень виконання взятих на себе зобов'язань, без сумнівів порадують кожного!

Договір застави
1300 грн.
від 1200 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка будинка та земельної ділянки

Наиболее распространенной причиной обращения к специалистам по проведению экспертной оценки является оценка квартиры. Необходимость в такой оценке возникает чаще всего в случае смены собственника – продаже или покупке квартиры, когда стороны хотели бы точно оценить действительную стоимость объекта жилой недвижимости.

Наталья