Реєстрація юридичних осіб

Реєстрація юридичних осіб

Реєстрація юридичних осіб

Розглядаючи реєстрацію компанії, і якщо брати в розрахунок різні режими оподаткування, ведення господарської діяльності - будь-які форми підприємств, наприклад, АТ, ПП, ДП, ТОВ, ТОВ, згідно із Законом України рівні на сто відсотків. А ось реєстрація банку, страхової, фінансової компанії або ломбарду набагато складніше, тому що вони мають обмежене коло форм власності, діяльність такого роду може здійснювати лише власники ТОВ або ВАТ (ПАТ).

Якщо говорити про те, яка ж різниця між формами підприємств, то вона внутрішня (відповідальність засновників і їх взаємини, порядок управління, принципи формування статутного капіталу (статутного фонду), механізми контролю, рівень довіри до тієї чи іншої форми власності у безпосереднього споживача, інше ).

Державна реєстрація юридичної особи, зміни, які почали діяти в поточному році

Реєстрація юр. особи стала на порядок простіше, ось основні причини:

 1. З 2017 року з'явилася можливість реєструвати компанію в електронному вигляді, без участі нотаріуса. Просто, при засвідченні установчих документів створюваного підприємства та підписання реєстраційних форм, використовуючи особистий ЕЦП (електронно-цифровий підпис).
 2. З'явилася можливість реєструвати ПП, ТОВ без статуту, це означає, що можна використовувати модульний статут ТОВ. Він затверджується Кабінетом Міністрів України. Його не потрібно завіряти нотаріально, так як він не є установчою документацією організації. У процесі реєстрації, у виписці з ЄДРПОУ робиться позначка, що підприємство використовує модульний статут.
 3. У 2017 році була скасована необхідність в бланку Свідоцтва про Державну Реєстрацію Підприємства, на його заміну прийшов Витяг з Державного Реєстру. Цю виписку можна замовляти неодноразово (термін дії - тридцять днів після отримання).
 4. При реєстрації ТОВ пропала необхідність оплачувати установчий капітал.
 5. Були скасовані печатки під час реєстрації підприємства, а також дозволи на виробництво штампів і печаток, а значить - тепер не обов'язково використовувати печатки, якщо ПП, ТОВ або інші підприємства займаються господарською діяльністю.

Практика поточного року показує, що, незважаючи на нововведення, всі представники бізнесу все ще вважають за краще використовувати документи на папері, замість електронних форм, модульних статутів та електронної реєстрації компанії.

У нашій країні, коли хтось починає бізнес діяльність, він вибирає як правило між ПП і ТОВ.

Коли відбувається реєстрація юридичної особи, який буде зроблений вибір, ПП або ТОВ, залежить від того, що шукає підприємець, якщо він хоче простіше і дешевше відкрити свою справу, то краще за все оформляти ПП.

А ось абревіатура ТОВ додає солідності будь-якій компанії. Для більшості клієнтів організації, незалежно від того, в якій сфері вона веде свою діяльність, ТОВ виглядає звичніше, зрозуміліше і солідніше, в порівнянні з Приватним Підприємством (ПП).

Державна реєстрація юридичних осіб з нерезидентами-засновниками і іноземним капіталом

Якщо створюється організація з іноземним капіталом, то найчастіше реєструється вона в формі ТОВ (Товариство з Обмеженою Відповідальністю). Така форма має прекрасне законодавче врегулювання, схожі акти є в більшості європейських країн (крім Кіпру та Англії), вони дозволяють з легкістю вирішувати всі основні завдання, які лягають на засновника з іншої країни (можливість отримання репатріації прибутку, ведення хазяйської діяльності в Україні за участю українських партнерів, або ж через підконтрольні компанії в нашій країні, відсутність відповідальності засновника нерезидента за борги, підприємства що було створено, інше), крім цього, є не всім необхідні і додаткові формальності, наприклад, випуск акцій в акціонерному товаристві.

Ще варто відзначити, що Законом України з недавнього часу не передбачається реєстрація юр. осіб з такими формами: «Підприємство з Іноземним Капіталом», «Дочірнє підприємство" і "Спільне підприємство". Але є можливість створювати Товариство з Обмеженою Відповідальністю зі стовідсотковим іноземним капіталом, який належить одному іноземному засновнику (єдиному).

На законних підставах реєстрація юридичної особи в Україні можлива, якщо вона буде в формі ПП (приватного підприємства), зі стовідсотковим капіталом з-за меж України, але це можливо не у всіх районах столиці і країни в цілому. Адже така форма має менш врегульовану форму, плюс немає чіткої регламентної процедури створення ПП з іноземним капіталом. Саме з цієї причини, більшість держ. реєстраторів не приймають документацію на процедуру «оформлення юридичної особи» з іноземним капіталом у формі ПП.

Фізична особа-засновник, яка не має українського громадянства, зобов'язана попередньо оформити і отримати індивідуальний податковий номер (ІПН), і лише після цього займатися таким питанням, як створення і реєстрація юридичної особи та відкриттям банківського рахунку в Україні для нерезидента-інвестора.

Реєстрація права власності, вибір форми приватного акціонерного товариства

Найчастіше, коли підприємець планує створювати компанію, він керується такими основними міркуваннями:

 • простота, якщо знадобиться передача прав на підприємство (в порівнянні з ТОВ);
 • вищий рівень солідності організаційно-правової форми власності.

Чим зручніше ВАТ або ПрАТ? Наприклад, в ТОВ у статутному фонді, частка передається за згодою інших інвесторів або власників акцій, завдяки внесенню змін до статутних офіційні папери. В акціонерному товаристві такого робити не треба, при передачі прав на підприємство, просто слід провести відчуження акцій.

Коли підприємцю потрібно оформлення юр особи, він починає аналізувати і вибирати організаційно-правову форму, часто ставиться питання про ймовірність реєстрації ПАТ (Публічного Акціонерного Товариства) або ВАТ (Відкритого Акціонерного Товариства). Слід знати, що оформлення ВАТ займе до восьми місяців (як правило, 7-8). Все через закон, який передбачає шестимісячний термін підписки на акції після публікації в офіційній пресі про плани відкривати ВАТ. Таку організацію можливо продати на фондовій біржі, завдяки збуту акцій.

Реєстрація юридичних осіб, рідко використовувані організаційно-правові форми в нашій країні:

 1. Підприємство громадської організації, державне підприємство. Їх створення фізичними особами-засновниками, або простими компаніями неможливо.
 2. Виробничий кооператив (порівняно нова форма, передбачена від 1.01.14). Передбачає об'єднання трудової участі членів кооперативу і майна.
 3. Командитне товариство.
 4. Повне товариство.
 5. Товариство з додатковою відповідальністю підприємства. Їх учасники частково або повністю (все залежить від виду товариства) відповідають за боргами.

 Держреєстрація юридичних осіб, терміни оформлення документації та перевірка назви

Залежно від району Києва, папери оформлюються протягом 3-х робочих днів (від одного до трьох). Якщо говорити про всю Україну, то в середньому доведеться почекати від п'яти до п'ятнадцяти днів. Через пару днів після завершення дій з реєстрації, доведеться вибрати систему оподаткування фірми (спрощену чи загальну), і подати заяву, найчастіше, зробити це повинен головний бухгалтер або директор. Якщо не зробити цього, то підприємство після двох тижнів автоматом потрапляє під облік, як платник податку на прибуток (загальні підстави, ставка 25%).

Якщо Вам необхідна держ. реєстрація юридичних осіб, звертайтеся до наших менеджерів, вони все детально пояснять і підкажуть як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.

Реєстрація юридичних осіб
900 грн.
від 800 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка обладнання на балансі компанії для продажу