Шлюбний контракт

Шлюбний контракт

Даний вид документації підписується громадянами, які є подружжям, або тільки планують вступити в шлюб. Документ стосується лише відносин між чоловіком і дружиною, які мають майнове спрямування, він займається визначенням їх права і обов'язків як батьків, прав і обов'язків у шлюбі, або ж при розлученні. Шлюбний договір обов'язково проходить нотаріальне засвідчення і має виключно письмовий вигляд.

Шлюбний договір в Україні, хто його може укладати?

Укладати даний вид офіційних паперів, мають право громадяни, які завчасно подали заяву про реєстрацію шлюбу, або особи, котрі перебувають у шлюбі. Особливістю даного офіційного паперу є те, що підписати його можуть і неповнолітні особи, починаючи з чотирнадцяти років, так як люди, які не досягли вісімнадцятирічного віку і вступили в шлюб, або емансиповані особи, які в спеціальному порядку, передбаченому на законодавчому рівні, придбали повну дієздатність до повноліття . Неповнолітні, в таких випадках мають повне право укладати договір шлюбний самостійно, без участі дорослих. Якщо особи, що не досягли 18-ти років, які не мають повної дієздатності, мають дозвіл від опікунів (батьків), який був завірений в нотаріальній конторі або у незалежного юриста (нотаріуса), то вони можуть укласти такий договір.

Якщо пара живе в «цивільному шлюбі», підписувати договір про укладення шлюбу заборонено законом. Вони мають право укладати інші договори, наприклад, про визначення правового режиму майна.

Шлюбний договір України, зміна умов

Згідно із законом, зміна умов даного офіційного паперу в односторонньому порядку є неприпустимим, це можливо лише за згодою обох сторін. Угода, що підтверджує зміну в основному договорі, має бути оформлена в письмовій формі і завірена нотаріально.

Якщо одна зі сторін договору таки вирішила змінити підписаний обома документ, то це можливо, але тільки за результатами судового засідання, і тільки в тому випадку, якщо це потрібно для повнолітніх непрацездатних, або неповнолітніх дітей, і ці інтереси мають вагоме значення.

Сімейне право, шлюбний договір, особливості

Такий документ може визначати не тільки обов'язки подружжя, а й більш важливий аспект - майнові права. Він однаково може визначати право на майно, як дружини, так і чоловіка, якщо таке майно було куплено під час шлюбу, або навіть, якщо воно належало одному з подружжя до укладення шлюбу.

Відповідно до закону, подружжя може попередньо домовитися про непоширення положень документа на спільну сумісну власність на певне майно, яке було придбано до шлюбу, і вважати це майно особистим, частково особистим або спільною власністю (стаття 97 Сімейного Кодексу України (СКУ)).

Якщо казати трохи докладніше, то шлюбний договір, умови якого були повністю виконані, може визначати:

 1. На випадок розірвання шлюбу - фінансові санкції, які можуть бути дуже серйозними.
 2. Порядок розподілу майна (найчастіше, якщо пара вирішила розлучитися).
 3. Порядок погашення заборгованостей різного характеру, за рахунок роздільного або загального майна.
 4. Майно, яке обидві сторони (чоловік і дружина) передають для спільного родинного використання, плюс режим майна в правовому полі, яке було подаровано на весіллі.
 5. Можливість експлуатації або часткового використання спільного майна для потреб третіх осіб, в тому числі і дітей.

Але відповідно до закону, шлюбний договір не може ставити дружину або чоловіка в невигідне матеріальне становище (стаття 93, ч.4 СКУ). Наприклад, шлюбний контракт в Україні не може мати в своєму складі пункти, які передбачають відмову від отримання аліментів на дитину, або відмова однієї зі сторін від майна. До того ж, якщо право на рухоме або нерухоме майно підлягає державній реєстрації, за шлюбним договором не можна передавати його у власність однієї зі сторін (чоловіка або дружини).

Умови шлюбного договору, які можна внести в документ:

 • Діючі або майбутнє подружжя може домовитися про виплату аліментів (надання утримання) однієї зі сторін контракту, незалежно від того, необхідна їй ця матеріальна допомога, і працездатна вона чи ні. Плюс, можливе припинення прав на такі виплати через отримання компенсації, або в інших випадках, що задовольняють обидві сторони.
 • Якщо чоловік або дружина, після укладення шлюбу заселяється в квартиру або будинок, що належить другій стороні, то в умовах може бути йти мова про те, що після розірвання шлюбу, сторона, яка підсилилась, повинна звільнити житловий простір, або ж позначається порядок користування.
 • Шлюбний договір, сімейне право для якого - рідна стихія, може встановлювати порядок користування особистим або спільним майном, якщо будуть дотримані умови припинення шлюбу.
 • Офіційні папери розглянутого виду, можуть встановлювати при розірванні шлюбу порядок, за яким буде проводитися розділ майна.
 • Сторони можуть також домовитися про те, що на нажите майно в шлюбі, не буде поширюватися режим спільної власності, і вважати його особистою або частковою власністю кожного.
 • Правовий режим майна, подарованого на весілля, може бути відображений в документі.
 • Визначення контрактом майна, яке дружина або чоловік передають в загальне користування сім'ї.
 • Шлюбний договір між подружжям, ті умови, які неможливо включити в тіло документа:
 • Якщо умови заводять одну зі сторін у заздалегідь несприятливе становище, то їх не можна включати в договір. Наприклад, не можна так зробити, що при розлученні, нажите спільною працею майно перейде у власність однієї зі сторін.
 • Не можна обмежувати права чоловіка або дружини по відношенню до дітей. Заборонено вказувати, з ким при розлученні повинна залишитися дитина.
 • Неможливо вказати в контракті про те, що один з подружжя буде обмежений у правоздатності або дієздатності. Наприклад, не можна заборонити здобувати освіту, відвідувати тренінги, працювати взагалі, або в певній сфері.
 • Умови, які стосуються немайнових відносин між сторонами та їхніми дітьми.

Шлюбний договір подружжя і діти

Контракт, що стосується шлюбу, визначає різні обов'язки чоловіка і дружини в ролі батьків, а також їх майнові права. А ось взаємини особистого характеру, які не стосуються матеріальних благ різного роду, особливо, відносини між дітьми і батьками, не регулюються за допомогою такого документа.

Термін дії договору

Вступає в силу шлюбний договір, якщо він укладений між діючими, а не майбутнім подружжям, з моменту його завірення у нотаріуса. Якщо контракт укладався до того, як сторони вступили в шлюб, то він відразу ж після реєстрації набуває чинності.

Шлюбний контракт буває безстроковим, тоді він припиняє свою дію після розлучення. У даному офіційному папері встановлюється загальний термін дії, і навіть може бути визначений умовами термін окремих обов'язків і прав чоловіка або дружини.

Ви плануєте вступити в шлюб, шлюбний договір - головна умова вашого обранця / обраниці? Вас цікавить розділ майна, шлюбний договір вже підписаний? Звертайтеся до наших висококваліфікованих консультантів, вони допоможуть вирішити Ваше питання в найкоротші терміни!

Шлюбний контракт
1800 грн.
від 1500 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Як терміново оцінити гараж