Попередній договір

Попередній договір

Попередній договір

   З кожним днем ​​з'являється все більше вигідних пропозицій з купівлі нерухомого майна. І ось, через кілька місяців пошуку, ви знайшли квартиру своєї мрії. Однак перш, ніж її купити повинен пройти деякий час. Але що робити, щоб не упустити нерухомість? Тоді слід укласти з продавцем попередній договір купівлі-продажу квартири.

Що таке попередній договір?

    Попередній договір є офіційним папером, який зобов'язує обидві сторони (продавця і покупця) протягом певного часу укласти основний договір купівлі-продажу нерухомого майна. Тут важливо відзначити той факт, що основний договір, який буде підписуватися в майбутньому, повинен укладатися на тих умовах і підстави, що прописані в попередньому.

    Необхідно брати до уваги таку особливість, яка полягає в тому, що Господарський і Цивільний кодекс регулює дане питання по-різному. Особливо це стосується терміну, протягом якого попередній договір має юридичну силу. Так, наприклад, Господарський кодекс встановлює максимальний термін, протягом, якого повинен бути підписаний основний договір, один рік. Це регулюється статтею 182 ГКУ. Але в разі, цивільно-правового договору, де однією зі сторін виступає фізична особа, то термін прописується в даному офіційному документі, законодавство України не встановлює максимально допустимий термін в даній ситуації.

Навіщо необхідний попередній договір купівлі-продажу?

    Можливо, багатьох цікавило питання: «Навіщо може знадобитися подібний договір, якщо можна відразу укласти основний документ?». Однак тут є деякі особливі нюанси, які обов'язково необхідно мати на увазі при придбанні абсолютно будь-якої нерухомості.

    Попередній договір купівлі-продажу буде дуже до речі, якщо обидві сторони досягли консенсусу і готові здійснити операцію, але з яких-небудь причин не можуть цього зробити. Наприклад, у продавця ще поки не підготовлений необхідний пакет документів або ж у покупця є неповна сума грошей, яка потрібна для оплати нерухомості. Насправді причин може бути досить багато.

    Виходячи з вище написаного, можна зробити висновок, що попередній договір купівлі-продажу нерухомості буде потрібен в тому випадку, якщо вже досягнуто згоди між двома сторонами, і вони готові укласти основний договір. Але існують причини, через які вони не можуть зробити це в даний момент і, щоб не втратити квартиру складається даний офіційний документ.

   Звичайно ж, більшість людей можуть вирішити, що такий папір їм не буде потрібен, якщо залишити завдаток за житло. Однак, це зовсім не так, оскільки сам завдаток, як форма підтвердження не може існувати без договору. Попередній договір купівлі-продажу квартири з завдатком допоможе отримати вам гарантії того, що ви в будь-якому випадку укладете основний договір, зафіксуєте остаточну вартість нерухомість, а також в ньому можна прописати факт отримання завдатку.

Що повинно бути прописано в попередньому договорі, і на яких умовах він укладається?

    Пам'ятайте, що вся інформація, яка була просто озвучена, не має ніякої юридичної сили, а тому в попередньому договорі на придбання квартири слід згадати всі найважливіші моменти, які стосуються складання основного договору, вартість житла й інші важливі дані.

   Залежно від ситуації, в попередній договір можуть вписуватися різні дані, але є основні положення, які в обов'язковому порядку повинні бути в даному офіційному документі. До таких даних можна віднести наступні:

 • Предмет договору

 Мається на увазі детальний опис об'єкта, який продається. В даному випадку квартира, щоб, коли прийде час складати основний договір, не виникло ніяких неприємних казусів, на кшталт того, що малася на увазі будь-яка інша нерухомість. Слід прописати основні характеристики нерухомого майна (адреса, поверх, площа, кількість житлових кімнат та іншу відмінну інформацію).

 • Ціна житла

   Тут все досить просто, якщо раптом вам попадеться недобросовісний продавець, то після закінчення певного терміну до укладення основного договору вартість квартири може в рази вирости. Щоб цього уникнути заздалегідь, пропишіть вартість, по якій ви домовилися придбати житло.

 • Термін, по закінченню якого буде укладений основний договір купівлі-продажу

   Якщо брати до уваги той факт, що фінансова ситуація нестабільна, то не варто вказувати занадто великі терміни. Адже ситуація може змінитися як не на користь покупця, так і не в бік продавця. Оптимальний термін на який можна відкладати підписання головного договору коливається від двох тижнів до одного місяця. В такому випадку, ймовірність вигідно купити і продати квартиру є найбільшою.

Крім цих пунктів, слід вказати ще й таку інформацію:

 1. вид договору, в даному випадку пишеться «Попередній»;
 2. паспортні дані осіб, які беруть участь в складанні документа;
 3. інформацію щодо паперу, який підтверджує право власності на нерухомість що продається;
 4. дані, які підтверджують факт відсутності заборони на відчуження території;
 5. зобов'язання сторін щодо укладення основного договору;
 6. точну дату, коли був складений попередній договір.

    Завдяки подібному договору, обидві сторони заздалегідь узгодять всі тонкощі і нюанси з продажу будинку, а після, всі основні положення перенесуть в основний документ. Це не тільки слугуватиме додатковою гарантією здійснення угоди, а й також полегшить процедуру зі складання основного договору.

     Форма складання попереднього договору купівлі-продажу будинку із земельною ділянкою

    Попередній договір продажу квартири складається в тому ж вигляді, що і основний договір, тобто в письмову. Це необхідно для того, щоб в разі будь-яких розглядів в суді, у вас був письмовий доказ, якій наділений юридичною силою. Адже, по-перше, усний договір не має ніякої сили, то відповідно не може виступати ніяким доказом, а по-друге, письмовий договір не можуть визнати недійсним.

     Саме тому слід приділити цьому більше уваги і підійти з більшою відповідальністю, щоб в разі будь-якої неприємної ситуації ви могли себе убезпечити.

Термін попереднього договору купівлі-продажу будинку з завдатком

   Як вже раніше було написано, згідно з Господарським кодексом, основний договір може бути укладений в будь-який зручний час, коли обидві сторони будуть володіти всім необхідним, що може знадобитися для здійснення угоди з нерухомістю. Однак слід все це здійснити протягом одного року з моменту підписання попереднього договору земельної ділянки з завдатком.

    Зверніть свою увагу на те, що попередній договір не вважається головним способом, який забезпечить підписання основного договору. Навіть якщо враховувати той факт, що подібний договір безпосередньо пов'язаний з основним, але він вважається чинним незалежно від головного договору.

  Головна особливість попереднього договору купівлі-продажу будинку полягає в тому, що якщо будь-яка сторона, яка бере участь в процесі операції, не виконує свої зобов'язання або ухиляється від них, то ви маєте право притягти до відповідальності. Все це відбувається за рахунок судових розглядів, в ході, яких порушник притягується до відповідальності і зобов'язується виплатити грошову компенсацію.

Чи потрібно завіряти попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки?

   Чи варто звертатися до нотаріуса? Це питання хвилює багатьох людей, які планують укладати попередній договір, оскільки подібна дія тягне за собою додаткові витрати.

   Також варто відзначити, що спеціального законодавства, яке зобов'язує це робити немає, а тому подібна справа може залишитись і без нотаріального засвідчення. Однак, що робити, якщо справа дійде до суду? Тоді без завірення у нотаріуса, договір можуть визнати не чинним, а тому ви можете втратити головний доказ у суді.

   Професійні нотаріуси впевнені в тому, що сенс завіряти цей офіційний документ, безперечно є. І полягає він у тому, що якщо одна зі сторін відмовиться виконувати умови договору і відмовиться добровільно виплачувати суму завдатку, то нотаріально завірений договір допоможе це зробити через суд.

Які існують підстави для того, щоб відмовитися від зобов'язань?

   Говорячи про припинення зобов'язань з обох сторін угоди, мається на увазі скасування будь-якого правового зв'язку, який може існувати між продавцем і покупцем. Але зверніть свою увагу, що розрив правових відносин це зовсім не одне і те, що і термін закінчення дії договору. Адже закінчення дії договору має на увазі той факт, що між двома сторонами в майбутньому не буде виникати ніяких прав, які можуть випливати з даного договору. Але ось ті зобов'язання, які вже були вказані в договорі залишаються і будуть діяти навіть після припинення терміну.

   Причини припинення зобов'язань умовно можна розділити на дві групи, а саме: спеціальні та загальні

   Для початку більш докладно необхідно розглянути спеціальні умови, які можуть послужити причиною припинення виконання зобов'язань з обох сторін.

   Припинення виконання всіх зобов'язань може зажадати одна зі сторін, яка є підписантом попереднього договору. Але має право вона зробити дану дію, виключно в тих випадках, які передбачені українським законодавством або ж тим самим договором. Норми, які дозволяють розірвати договір, прописані в цивільному кодексі.

   Загальні умови для відмови виконання домовленостей визначаються 50 главою Цивільного Кодексу. До цих умов можна віднести наступні:

 • Відсутність можливості виконувати свої зобов'язання;
 • Новація;
 • Та інші причини відмови від своїх зобов'язань.

    Фахівці все ж рекомендують всі документи завіряти нотаріально, це ж стосується і попереднього договору. Навіть незважаючи на те, що це не відповідає закону, оскільки саме так цей офіційний документ набуде юридичної сили. І в будь-яких непередбачених ситуаціях послужить істотним доказом.

   Для того щоб не потрапити в халепу з документами звертайтеся до професійного нотаріуса, який має великий досвід роботи в подібних справах, він завжди зможе прийти вам на допомогу.

Попередній договір
1300 грн.
від 1200 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка обладнання на балансі компанії для продажу