Оформлення спадщини в Україні

Оформлення спадщини в Україні

Оформлення права на спадщину в Україні

Більшість громадян навіть не мають уявлення, які там тонкощі при оформленні, наприклад, успадкованої квартири або будинку, навіть не підозрюючи про те, що це необхідно якось оформляти.

Якщо особа або особи, були згадані в заповіті, то вони мають право на успадкування. У разі визнання даного документа недійсним, або, якщо він зовсім відсутній, в офіційному папері не вказано весь спадок, або ж у разі відмови прийняття спадкоємцями майна, право на отримання спадщини переходить спадкоємцям в порядку черговості, яка визначається статтями 1261-1265 Цивільного Кодексу України.

Починаючи з 2016 року, була скасована обов'язкова експертна оцінка майна, що успадковується (неважливо, якого воно виду), якщо мова йде про його отримання спадкоємцями першої черги.

За законодавством, кожна людина в черзі, отримує право здійснити оформлення нерухомості у спадок, або будь-якого іншого майна, у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, відмови від прийняття, позбавлення прав на отримання у спадщину. Але буває виняток, при підписанні договору між спадкоємцями (про зміну черговості права на спадкування).

Як відбувається оформлення спадщини

Коли людина бажає прийняти спадщину, але в момент відкриття спадщини не проживала зі спадкодавцем, вона повинна самостійно подати до нотаріальної контори заяву. Починаючи з чотирнадцяти років, особа може подати заяву про бажання прийняти спадщину, без обов'язкової згоди опікунів або батьків. До чотирнадцяти років особи, які не мають права складати такого роду документ, тому від його імені подають заяву опікуни, усиновителі або батьки.

Оформлення прав на спадщину нерухомості, необхідні документи:

1) Довідка з ЖЕКу, яка свідчить про те, де саме був прописаний спадкодавець.

2) Заповіт. Звичайно ж, якщо він був складений завчасно, і при цьому були дотримані всі правила.

3) Довідка-характеристика з БТІ.

4) Свідоцтво про шлюб. Якщо спадкоємець був чоловіком або дружиною спадкодавця.

5) Документ, що встановлює права на майно, що успадковується.

6) Свідоцтво про народження, якщо є така необхідність.

7) Довідка про присвоєння Індивідуального Ідентифікаційного Номера спадкоємця.

8) Паспорт спадкоємця.

9) Свідоцтво про смерть людини, яка залишила спадщину.

Як оформити спадщину, місце її відкриття

За правилами, відкрити спадщину можна там, де останнім часом проживав спадкодавець. Якщо така інформація невідома, то місцем відкриття вважається місцезнаходження більшої частини майна нерухомого характеру, а якщо такого немає, то основної частини майна рухомого.

Після того, як особа була оголошена померлою, або ж вона померла, відкривається спадщина (в день, коли було оголошено, що людина померла, або ж день, коли вона померла).

Прийняття спадщини, терміни

Щоб оформити спадщину і прийняти її встановлений термін (півроку), він починається з дня відкриття. У цей період (до шести місяців), спадкоємець повинен подати заяву про те, що він хоче отримати те, що згідно із законом тепер має належати йому.

По закінченню терміну, якщо наступна в черзі особа не проти, і був попередньо підписаний відповідний документ про це, спадкоємець має право подати заяву в нотаріальну компанію за місцем відкриття спадщини, яка підтверджує бажання прийняти майно. Якщо наступна в черзі особа не дає письмову згоду, то можна подати позов до судових органів, щоб на законних підставах було визначено додатковий період, якого буде достатньо, щоб надати заяву про прийняття в спадщину рухомого або нерухомого майна.

Скільки коштує спадок, оформлення

Кожна людина, перш ніж придбати якийсь товар / замовити якусь послугу, цікавиться фінансовою стороною питання, слід написати про вартість. Якщо Ви є спадкоємцем першого ступеня споріднення, то оформлення прав на спадщину Вам обійдеться практично задарма. Лише необхідно буде заплатити в БТІ (при замовленні довідки-характеристики). Звичайно, спадкоємцям інших категорій доведеться складніше, і оформлення обійдеться на порядок дорожче, все через передбачені законодавством податків. Майно, отримане у спадок, в обов'язковому порядку повинно пройти процедуру оподаткування.

Податкова система України вважається досить лояльною щодо плати податків в цьому плані. У Законі «Про податок на доходи фізичних осіб» зазначено, що при отриманні спеціального документа, який свідчить про те, що громадянин має право на спадщину (спадкоємець першого ступеня споріднення), оподаткування за нульовою ставкою обчислюється. З цієї причини, батьки, діти, хтось із подружжя, не зобов'язані платити державі податок на нерухоме майно, яке було отримано в спадщину, і не має значення, скільки коштує воно.

Якщо людина не є спадкоємцем першого ступеня споріднення, вона повинна заплатити податок (5% від вартості отриманої нерухомості). Найвища ставка буває в тому випадку, якщо людина отримала в спадок майно від громадянина іншої держави (нерезидента України), або, якщо нерухомість була заповідана стороннім. У цих двох випадках потрібно буде сплатити до державної казни 18% від загальної ціни спадщини, також резидентам, які мають спадок за кордоном. Слід чітко розуміти, що від сплати податку ухилитися не вийде. Нотаріус що завіряє спадок, і який видає документацію правовстановлюючого характеру, передає про неї інформацію до відповідних органів. Між іншим, навіть першого ступеня спадкоємці, хоч і не платять податок, зобов'язані внести отримане майно в декларацію.

Державне мито

Щоб отримати свідоцтво про право на спадщину в нашій країні, обов'язковим до оплати є державне мито, яке дорівнює тридцяти чотирьом гривням (34 гривні 00 копійок).

Власність, яка обкладається податками на спадщину

Коли розраховується податкове зобов'язання, до уваги береться майже усе майно, що піддається оцінці в грошовому еквіваленті, і ті активи, які можуть принести прибуток спадкоємцю. До цього списку входять:

  1. Суми страхової компенсації, що належать до виплати страхових фірм, фінанси які знаходяться на пенсійних рахунках, вклади недержавних / державних фондів.
  2. У безготівковій або готівковій формі кошти, які знаходяться в обороті компанії, розміщені на банківських депозитах, ті гроші, що зберігаються в банку, сертифікати фондів операцій з нерухомістю та фінансових організацій.
  3. Різного характеру комерційна власність (авторські права на твори мистецтва, цінні папери, акції, права на частку в комерційній організації, інтелектуальну власність).
  4. Рухоме майно різного призначення (засоби пересування, вироби з дорогоцінних металів / каменів, предмети старовини і антикваріату, твори мистецтва).
  5. Об'єкти нерухомості (земельні ділянки, павільйони, господарські споруди, приватні будинки, квартири).

Як оформити спадщину на будинок в Україні

Якщо ви маєте право отримати у спадок будинок, квартиру, земельну ділянку, автомобіль або інше рухоме або нерухоме майно, але не знаєте з чого почати, та й що взагалі робити, тоді без вагань звертайтесь в нашу організацію! Кваліфіковані консультанти підкажуть, з чого слід почати, які документи готувати, перш ніж розпочинати сам процес. Наша головна задача - допомогти клієнту, швидко і з мінімальними витратами вирішити всі питання, що стосуються спадщини, і інших, не менш тонких юридичних аспектів.

Оформлення спадщини в Україні
від 1000 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Як отримати технічний паспорт на будинок за 2 дні?