Оформлення довіреності

Оформлення довіреності

Що таке довіреність, і яких видів вона буває?

Документ, в якому фіксуються повноваження і можливості представника на вчинення будь-яких дій, називається довіреністю. Необхідно відзначити той факт, що закон України вимагає, щоб такий офіційний папір був складений в письмовому вигляді, інакше він просто не наділяється юридичною силою і не являється діючим.

Оформляє доручення нотаріус, він же і наділяє його юридичною силою

Даний документ з'явився досить давно, проте велику поширеність отримав виключно після того, як почав ставати більш комерційним і отримав загальногромадянський оборот.

Оформлення нотаріального доручення це наявність відміток про те, де воно було складено і коли. Також даний офіційний документ повинен містити точну інформацію про юридичну особу (прізвище, ім'я, по батькові, його місцезнаходження (адресу його проживання). Інформація повинна бути як про представника, так і особі, яку він представляє.

При складанні довіреності, нотаріус повинен підтвердити достовірність наданої інформації. Особливу увагу звертають на правоздатність особи.

Видає нотаріус довіреність в декількох примірниках. Один документ видається довірителю, щоб він надалі міг передати його довіреній людині, а ось другий офіційний папір залишається у нотаріуса. Необхідно відзначити той факт, що даний документ може складатися від однієї особи або ж групи осіб, а також видаватися на одного або кількох людей.

Довіреність нотаріуса може видаватися терміном до трьох років. Термін дії даного офіційного документа необхідно в обов'язковому порядку вказувати при складанні. В іншому ж випадку довіреність буде дійсна один рік з моменту її підписання.

Термін дії доручення на отримання документів в Україні

Нотаріус оформляє довіреність строком на три роки, а якщо в документі не зазначено термін, то він автоматично встановлюється законом (один рік з моменту підписання і передачі довіреному громадянину). Є кілька випадків, коли дію довіреності може бути скасовано:

  • Коли скасування зроблено особою, яка її видала;
  • Відмова повіреної особи від своїх повноважень, які прописані в дорученні;
  • Смерть повіреного або довірителя;

Необхідно пам'ятати про те, що особа, яка видала цей офіційний документ, має в обов'язковому порядку повідомити повіреній особі, а також третім особам, що знали про довіреності.

Для чого оформляють довіреність у нотаріуса?

Всього існує кілька видів довіреностей, які дають право повіреній людині виконувати різні дії. Оформлення довіреності значно спрощує життя людей.

Перший вид довіреності - це доручення на отримання виписок за рахунком з банківських установ. Вона може знадобитися в тому випадку, якщо необхідно контролювати стан рахунку через іншу особу.

Виписка з банківського рахунка - це документ, в якому міститься детальна інформація про стан рахунку клієнта. У ньому є і точні дані, що стосуються руху грошових коштів. Також завдяки виписці з банку можна дізнатися:

  • про зарахування коштів;
  • про комісію, яку бере банк за свої послуги;
  • про проведення різних платіжних операцій.

Для того щоб ваш довіритель міг отримати подібні дані, йому необхідна довіреність від вас

У довіреності має бути прописана інформація про те, що ваша довірена особа має право отримувати таку інформацію по вашому рахунку. Крім цього, слід зазначити, що повірений наділяється ще і такими можливостями, як проводити грошові операції від вашого імені, отримувати кореспонденцію від банківської установи.

Пам'ятайте, що оформлення довіреності займає не більше тридцяти хвилин з моменту вашого звернення до нотаріуса.

Для того щоб зробити довіреність необхідно нотаріусу надати наступні дані: паспортні дані повіреного і довірителя, номер особового рахунку, а також інші документи, які будуть служити підставою для того, щоб можливо було проводити грошові операції.

Довіреність на оформлення державної реєстрації майна

Для того щоб оформити довіреність у нотаріуса необхідно ретельно підходити до вибору повіреної особи. Як правило, такою людиною може виступати хтось із родичів, чоловік, дружина або ж хороший, перевірений знайомий. Необхідно розуміти, що виконання будь-яких операцій через іншу людину пов'язане ризиком, а тому ви повинні довіряти особі, на яку оформляється довіреність.

Державна реєстрація майна - обов'язкова умова для того, щоб будь-яку угоду з нерухомістю можна було вважати дійсною.

Довіреність на реєстрацію майна дає право повіреному громадянину реєструвати право власності на нерухомість, ділянки землі, а також на різні підприємства. Слід згадати про те, що з подібним документом довірена особа отримує право реєструвати договір купівлі-продажу майна або ж дарування.

Довіритель повинен вказати в цьому документі всі повноваження, якими наділяє він свою повірену особу.

Довіреність на розпорядження транспортним засобом

Коли купується автомобіль, найчастіше мається на увазі, що їм будуть керувати кілька членів сім'ї. Щоб це було на законних підставах, слід оформити довірчий папір, в іншому випадку ніхто крім вас не зможе використовувати автомобіль.

Для того щоб зробити довіреність необхідно надати нотаріусу такі дані:

  • Паспортні дані довірителя і повіреного;
  • Місце проживання;
  • Реєстраційний номер платника податків;
  • Дані транспортного засобу.

Повірена людина має право не тільки використовувати автомобіль за прямим призначенням, а й також: здавати в оренду, продавати, проходити огляд, вимагати відшкодування компенсації за завдані збитки автомобілю.

Довіреність також вимагає від повіреного оплату всіх податків, інших платежів, які пов'язані з експлуатацією транспортного засобу. Але варто пам'ятати про те, що цей офіційний документ не дає право передоручати іншій людині. Однак дає право на виїзд за кордон.

Довіреність на представництво довірителя в суді

Довіреність для нотаріуса дає можливість повіреній людині представляти іншу особу в судовому розгляді.

В подібному випадку в ролі довірителя може виступати як фізична особа, так і юридична. При написанні довіреності варто пам'ятати про те, що повіреною особою може бути громадянин, який досяг 18 років і наділений спеціальними повноваженнями, що дозволяють йому вести судову справу довірителя.

Перш ніж оформляти довіреність у нотаріуса зверніть свою увагу на те, що цей документ необхідно зробити правильно, згідно з усіма вимогами. Для того щоб це здійснити, звертайтесь до досвідченого фахівця, який точно знає, як її слід написати.

Довіреність на розпорядження майном

Нотаріальне оформлення - це отримання офіційного документа, який дає другій особі розпоряджатися майном довірителя на законних підставах.

  Стандартно, в якості повіреного може виступати родич, якому ви довіряєте і в якому ви впевнені. Подібний документ може знадобитися в тому випадку, якщо власник надовго їде і у нього не буде можливості стежити за своїм нерухомим майном. Таке доручення дасть можливість повіреному представляти інтереси довірителя в різних організаціях власності.

Головне пам'ятайте, що складання такого офіційного документа, як довіреність, слід довіряти виключно професійному нотаріусу, який допоможе зробити все правильно.

Оформлення довіреності
500 грн.
від 450 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка будинка та земельної ділянки

Наиболее распространенной причиной обращения к специалистам по проведению экспертной оценки является оценка квартиры. Необходимость в такой оценке возникает чаще всего в случае смены собственника – продаже или покупке квартиры, когда стороны хотели бы точно оценить действительную стоимость объекта жилой недвижимости.

Наталья