Довіреність від юридичної особи

Довіреність від юридичної особи

Довіреність від юридичної особи

Кожен суб'єкт правовідносин громадянського спрямування, незалежно від того, юридична або фізична особа, має цілий ряд обов'язків і прав. Але як показує практика, він не завжди може виконувати свої обов'язки і реалізовувати свої права особисто. Ось тоді і необхідно задіяти довіреність, та інститут представництва в загальному розумінні. Отримання пошти, різних вантажів, товарів і матеріальних цінностей різного характеру, представництво інтересів в суді, усіляких інстанціях - найпоширеніші дії, які здійснюються повіреними особами.

Коли громадянин відкриває свою справу, він повинен розуміти, що в певний момент доведеться зіткнутися з проблемою браку часу. Для повного контролю конкурентів, різних перевірок, оплати податків, постачальників, співробітників і клієнтів, знадобиться бути в різних місцях одночасно, що фізично неможливо. Вирішується ця проблема досить просто і швидко! Слід оформити довіреність від компанії, щоб довірена людина або організація, могли представляти Ваші інтереси на законних підставах.

Документ, що видається однією особою іншій, для представництва інтересів перед третіми особами - довіреність. Якщо говорити про такий вид документа, як довіреність юридичної особи, яка дозволяє представнику здійснювати угоди, може бути надана особою, яку представляють третій особі (частина три статті 244 ЦКУ). Це означає, що у відносинах з третіми особами представник за допомогою документа (доручення) підтверджує свої повноваження.

Три основних види довіреності:

 1. Генеральна. Такий папір, уповноважує (письмово) особу, здійснювати різного роду дії від імені компанії. Наприклад, управління майном організації, яким довірена особа може розпоряджатися так, як йому заманеться. Звичайно, дії на шкоду інтересам довірителя незаконні, але щоб довести протиправність, доведеться витратити чимало часу, нервів і фінансових коштів в суді. Таких розглядів можна уникнути в тому випадку, якщо вникнути в суть питання і грамотно скласти документ. Генеральна довіреність буде дуже до речі, якщо необхідно делегувати якомусь співробітнику, повноваження керівника (у його відсутність). Максимально можливий термін дії такого паперу - тридцять шість місяців (3 роки).
 2. Спеціальна. Якщо співробітник повинен постійно заміщати директора, йому без сумнівів знадобиться такий вид довірчого офіційного паперу, до цього виду відносяться:
 • довіреність на отримання (для товарознавця або експедитора) та придбання товару;
 • на представлення в суді інтересів компанії (для юриста);
 • довіреність на отримання фінансових коштів у банківській установі (для бухгалтера).
 1. Разова. Вона оформляється з метою, зробити якісь дії. Її можна оформляти при необхідності укладення договору з іншими компаніями, або ж отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ).

Для чого потрібна форма довіреності від юридичної особи

Довіреність допоможе в різних випадках, наприклад, якщо з якоїсь причини, у Вас не вийде управляти своїм бізнесом, не має значення, на постійній основі або тимчасово.

Передача прав керівника за допомогою документа «довіреність юр. особи»

Будь-яка юридична особа, незалежно від форми, бере участь в громадських, податкових і цивільних відносинах через директора, який вказаний в документації. Він вчиняє дії на основі наказу про призначення і статуту, та якщо є необхідність передати певні права керівника, то доведеться оформити спеціальний офіційний папір.

Форма довіреності на представлення інтересів юридичної особи

Згідно з першою частиною 246-ї статті Цивільного Кодексу України (ЦКУ) довіреність від юридичної особи фізичній або будь-якої іншої юридичній, видається виконавчим органом компанії, або ж іншою уповноваженою на такі дії особою.

Терміни

Довіреність від юр. особи юр. особі, або будь-яка інша, обов'язково повинна мати термін, протягом якого вона є дійсною. Якщо він не встановлений в документальному порядку, то, згідно з 1-ю частиною 247-ї статті ЦКУ, документ зберігає силу до припинення своєї дії.

Якщо довіреність була передоручена, то її термін не може перевищувати строк основної довіреності, виданої раніше.

Довіреність, припинення представництва на її підставі

Стаття 248 Цивільного Кодексу України передбачає припинення дії довіреності після того, як її термін дії закінчився. Разова, автоматично припиняється після вчинення дій, які вона передбачає, незалежно від терміну, визначеного в документі.

Припинення професійної діяльності юридичної особи (як при ліквідації, так і при реорганізації) або ж смерть людини (якщо мова йде про фіз. осіб), яка видавала довірчий документ, довіреність від підприємства припиняє свою дію, так як припинення існування певного учасника правовідносин, нівелює дію повноваження, яке передбачає доручення.

Якщо Вам треба довіреність юридичної особи і її зразок, або виникли питання, які стосуються даного документа, звертайтеся до наших висококваліфікованих менеджерів-консультантів, які мають великий багаж знань в цих питаннях, вони точно зможуть допомогти і озвучити відповіді на всі питання, на які хочете отримати розгорнуті , а головне - професійні відповіді.

Як скласти довіреність від юр. особи

Вже згаданий офіційний папір, обов'язково повинен складатися в письмовому вигляді, від імені компанії і машинописним способом. Видає її особа, наділена правом видавати доручення або ж безпосередньо керівник. Звичайно, засвідчується (завіряється) даний документ підписом особи, що діє на підставі установчих документів, або ж безпосереднього керівника організації, плюс, повинна проставлятися гербова печатка юр. особи.

Довіреність від фірми на представлення інтересів

Одним з найбільш поширених видів довіреності є та, яка передає повноваження керівника одного зі співробітників. Даний офіційний папір дозволяє здійснювати ряд дій довіреній особі від імені компанії.

Оформляється документ у вільній формі, але він повинен містити таку інформацію:

 1. Підписи, розшифрування підпису довірителя.
 2. Основні дані представника (місце реєстрації, паспортні дані, прізвище / ім'я / по батькові).
 3. Терміни дії, якщо є в цьому потреба.
 4. Повноваження особи, що отримує довірчий папір офіційного характеру.
 5. Дані організації (довірителя): прізвище, ім'я, по батькові особи, що має такі повноваження, або керівника, КПП, ІПН, найменування.
Довіреність від юридичної особи
600 грн.
від 500 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Як терміново оцінити гараж