Довіреність на представлення інтересів

Довіреність на представлення інтересів

Що таке довіреність на представлення інтересів, і навіщо вона може знадобитися?

Довіреність на представлення інтересів - особливий вид письмової угоди, навіть в деякому роді доручення. З його допомогою довіритель зможе передати своїй повіреній особі певні можливості і повноваження. До якоїсь міри це одностороння угода. Для того щоб її втілити в дію необхідно лише бажання однієї людини, а саме довірителя.

Найбільш цікаве і важливе в даній ситуації, це те, що згоду і навіть присутність людини, на яку планується передача певних повноважень зовсім не обов'язкова.

Які існують види довіреностей на представлення інтересів?

Буває три види довірчого характеру паперів. Вони між собою відрізняються за обсягом, наділеними представнику повноваженнями і терміном дії.

 1. Генеральна. Повірена особа наділяється максимальними можливостями. Вона має законне право виконувати цілий ряд різного характеру дій від імені довірителя. Саме тому, перш ніж скласти генеральну довіреність на представлення інтересів в суді або будь-яких інших організаціях, переконайтеся в тому, що ви можете повністю довіритися цій людині. Адже саме від нього в подальшому може багато чого залежати. Стандартно в якості повіреного виступають близькі родичі, чоловік, дружина або діти, які вже досягли свого повноліття.
 2. Разова. Завдання такого документа полягає в тому, щоб надати повіреній особі, виконати одну будь-яку дію. Наприклад, отримати посилку від імені довірителя або ж виконати інші дрібні доручення. Головна особливість такого виду довірчого паперу полягає в тому, що в ній докладно вказується і розписується заходи, які треба виконати повірений.
 3. Спеціальна довіреність про представлення інтересів. Саме цей вид довіреності робиться для того, щоб повірений мав можливість протягом певного часу, який вказується в довіреності, міг виконувати однотипні завдання. До таких завдань можна віднести наступні: отримання заробітної плати, пенсії, найрізноманітніших соціальних допомог та навіть грошових переказів.

Необхідно відзначити наступний факт: для складання довіреності, повірений в обов'язковому порядку повинен досягти 18 років. В іншому випадку написати на нього законну довіреність не надається можливості. Цей факт слід враховувати при виборі людини для ролі повіреного.

Особливості складання генеральної довіреності

Генеральна довіреність це вид офіційних паперів, що дає свободу дій, які повірена особа може виконувати від імені довірителя. Саме тому складання цього офіційного документа обумовлено деяким нюансами, які в обов'язковому порядку слід враховувати. До таких особливостей можна віднести наступне:

 1. Генеральна довіреність друкується на спеціальному бланку, який знаходиться у нотаріуса, її можна скласти виключно в офісі. На даному, спеціальному бланку є водяні знаки, серійний номер;
 2. Подібна довіреність може бути зроблена тільки в письмовій формі, на окремому аркуші;
 3. Саме цей документ вимагає особливої ​​точності і повноти інформації про довірителя, повіреному, а також точну дату і адресу місця, де вона була складена;
 4. Цей вид документа забороняє використання всілякої абревіатури. Це стосується абсолютно всіх вимог, всі числа і цифри повинні дублюватися літерами в дужках. А також всі імена, назви установ та різноманітних підприємств прописуються повністю;
 5. Найбільш важливим є те, що підпис нотаріуса, який оформив папір, і його особистий герб, обов'язково повинні в ній бути. Без цих елементів даний вид документа не може вважатися офіційним і наділеним юридичною силою.

Кожен з цих пунктів, пов'язаних з оформленням генерального доручення, в обов'язковому порядку необхідно враховувати і не забувати про них.

Якою структурою володіє довіреність?

При складанні довіреності необхідно звертати особливу увагу на її структуру, оскільки саме від цього надалі буде залежати її справжність та законність. Як правило, цей офіційний документ складається з декількох основних блоків, які полягають в наступному:

 • Паспортні дані людини, від імені якої пишеться довіреність на представлення інтересів в суді. Нотаріуси рекомендують вказувати всі основні дані, тобто ПІБ, дату народження, адресу прописки, основне місце проживання і іншу подібну інформацію;
 • Дані людини, на яку робиться довіреність, тобто повіреного. В цьому випадку слід вказувати всі паспортні дані в повному обсязі;
 • Вказівка ​​повноважень, якими наділяється повірений завдяки довіреності представлення інтересів в організаціях різного типу. Саме цим пунктам слід приділити належну увагу, точно, детально перерахувати всі можливості, а також дії повіреного, які він може виконувати від імені довірителя. З цим пунктом необхідно бути максимально уважним;
 • Інші не менш важливі компоненти довіреності, до яких можна віднести: дату складання даного офіційного документа, чи є можливість передоручити повноваження повіреного. Також не забувайте вказувати місце, де була складена генеральна довіреність. У деяких випадках слід ще, і вказувати основну інформацію про нотаріуса, який був присутній при складанні цього паперу і, який наділив її юридичною силою.

У яких ще випадках може знадобитися довіреність на представлення інтересів у нотаріуса?

Є безліч найрізноманітніших випадків і ситуацій, коли без довіреності просто не обійтися. Наприклад, якщо вам необхідно надовго виїхати, то можна скласти офіційний папір який дозволить вашим рідним стежити за вашим нерухомим майном.

Також довіреність може знадобитися тоді, коли ви придбали автомобіль і, щоб інші члени сім'ї могли ним скористатися вам слід зробити їх повіреними особами щодо свого транспортного засобу.

Крім цього, звичайна довіреність може знадобитися в таких ситуаціях:

 • При здійсненні різноманітних угод від імені довірителя;
 • При продажу нерухомого або рухомого майна;
 • І безліч інших операцій, які ви силу будь-яких причин не можете зробити самостійно. Саме для подібних ситуацій і була створена довіреність.

Людину, яка пише довіреність, не обмежують у виборі повіреного. Оформити довіреність можна на кого завгодно, ніде не прописано, щоб це була близька людина або родич. Все це залежить від тої чи іншої особи, що вирішила скласти довіреність.

У разі, якщо буде потрібна довіреність, неважливо якого виду, слід відвідати нотаріуса, адже ця людина все правильно оформить і зробить. Треба розуміти, що особисто зробити даний офіційний документ чинним, не надається можливості, а тому вибирайте справжнього кваліфікованого професіонала, який має великий досвід роботи в даній сфері. Лише в такому випадку, ви зможете бути спокійні, адже довіреність буде видана на законних підставах і коректно оформлена.

Слід чітко усвідомлювати, що особливу увагу під час написання довіреності, слід приділили тому, на кого збираєтеся скласти довіреність, особливо це стосується генеральної.

Довіреність на представлення інтересів
500 грн.
від 450 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка приміщення для договору оренди

Наиболее распространенной причиной обращения к специалистам по проведению экспертной оценки является оценка квартиры. Необходимость в такой оценке возникает чаще всего в случае смены собственника – продаже или покупке квартиры, когда стороны хотели бы точно оценить действительную стоимость объекта жилой недвижимости.

Наталья