Довіреність на автомобіль

Довіреність на автомобіль

Довіреність на керування автомобілем

Купили автомобіль для сім'ї, але повноправно користуватися ним може тільки одна людина – саме та, на яку машина оформлена? Хочете, щоб за кермом могли опинитися і інші члени Вашої родини, а також близькі люди? Тоді необхідно оформити довіреність на керування машиною на ту людину, якій Ви довіряєте.

У нашому законодавстві не передбачено поняття «сімейний автомобіль», тому, якщо хтось із Ваших близьких - друга половинка, батьки або діти - сядуть за кермо машини, оформленої на Вас, вони не зможуть представляти Ваші інтереси. А все тому що Ваш автомобіль за законом вважається чужим для членів Вашої родини. Щоб легально водити такий транспортний засіб, необхідно пройти процедуру «оформлення довіреності на авто» і завжди мати при собі цей документ.

Такий папір є юридично завіреним доказом того, що автомобілем користуються з Вашого дозволу і відома. Довіреність на право розпорядження транспортним засобом дозволяє діяти від імені господаря авто на законних умовах. Документ якби наділяє довірчу особу повноваженнями господаря авто, людина з довіреністю на руках тепер діє від імені власника машини.

Довіреність на транспортний засіб не має чіткої форми. Нотаріуси допоможуть скласти і завірити документ як у вигляді рукописного тексту на звичайному аркуші А4, так і на спеціальному бланку. Однак будь-яка з наведених форм вважається законною. Зазначена в документі фізична особа, пройшовши оформлення довіреності на автомобіль, може з чистою совістю брати машину власника і знати, що це обійдеться без наслідків.

Деякі помиляються, думаючи, що довіреність на авто в Україні прирівнюється до права власності. Однак тут необхідно пояснити істотну різницю між цими двома поняттями - власність і довіреність. Авто в першому випадку належить власнику. І зовсім інша розмова, якщо це доручення на керування автомобілем. В Україні дія цього документа припиниться, якщо довіритель помре. Хоча, в цих поняттях є і загальна, досить важлива характеристика - завжди видається довіреність на авто з правом продажу. Тобто довірена особа може не тільки водити машину, але і продавати її від імені свого довірителя.

Документ може припинити свою дію тільки в декількох випадках. Основна, головна причина - закінчення терміну дії довіреності на авто. Автоматично цей період призначається на три роки, однак його завжди може змінити довіритель. Це може бути термін в три, п'ять, по необхідності, п'ятдесят і більше років. У законодавстві України чітко прописано, що саме довіритель визначає термін, на який і видається довіреність. Однак, навіть якщо строк не скінчився, а така опція вже не потрібна, довіритель може в будь-який момент припинити дію документа, звернувшись в нотаріальну контору.

Існує навіть класифікація цього документа. Так, довіреності на управління автомобілем бувають:

 • генеральними - повноправні довіреності. Дозволяють представляти інтереси власника терміном від 3-х років і більше. Таке доручення вкрай необхідне в разі довгої відсутності господаря авто. У довіреної особи повністю розв'язані руки на будь-які дії, які стосуються автомобіля - будь-які угоди, застави, продажу. У тому числі і управління автомобілем за дорученням;
 • спеціальними - довіреності, які мають на увазі постійно повторювані однакові дії. Наприклад, в разі судових розглядів довіреній особі дозволяється в суді вести справи власника автомобіля, але тільки ті, які безпосередньо відносяться до самому транспортному засобу;
 • разовими - дають можливість зробити всього одну дію відносно предмета довіреності. Наприклад, оплатити штраф, підписати договір оренди і т.д.

Що необхідно, щоб оформити довіреність на автомобіль?

Відразу хочемо попередити Вас, що, хоча форма такого документа, як довіреність на право керування ТЗ чітко не визначена законом, скласти вдома такий папір самостійно все одно не вийде. Документ обов'язково повинен бути завірений у юристів.

До того ж, наші нотаріуси завжди можуть звернути увагу на найважливіші деталі договору, які на перший погляд можуть здаватися незначними. А в готовий бланк, який нададуть Вам наші фахівці, Ви зможете вписати всі нюанси.

Щоб оформлення довіреності на автомобіль пройшло швидко і без проблем, Вам необхідно буде надати наступні документи і дані:

 • - паспорт власника транспортного засобу;
 • - «паспортні дані» автомобіля;
 • - паспорт людини, яку Ви хочете зробити довіреною особою;

Також окремою графою необхідно буде перерахувати все, що власник дозволяє і забороняє довірчій особі робити з автомобілем - продавати, водити, здавати в оренду, під заставу і так далі. До основних можливостей, які дає доручення на автомобіль в Україні, досвідчені нотаріуси відносять:

 • керування транспортними засобами;
 • всі документи, що мають справу з машиною - довірча особа може отримувати, підписувати та подавати;
 • бути присутнім у всіх державних і приватних автоустановах (страхова, СТО і т.д.) від імені довірителя. Відповідно, розпоряджатися машиною в стінах цих організацій, відповідно до самих функцій цих компаній, надавши довіреність на авто. Україна і її законодавство дозволяють, наприклад, проводити ремонт авто і т.д. при наданні цього паперу;
 • проходити технічний огляд;
 • вибирати автомобільну стоянку на свій розсуд;
 • в разі судових розглядів, представляти інтереси власника автомобіля, якщо справа стосуються безпосередньо автомобільних питань;
 • право продажу. Людина з довіреністю на руках, може з легкістю оформити продаж автомобіля. Але власником машини буде вважатися довіритель до тих пір, поки не пройде процедура переоформлення (за згодою власника).

Необхідно обов'язково пам'ятати, що відповідальність за всі події, пов'язані з машиною, понесе всеодно власник. Навіть якщо на момент події за кермом автотранспортного засобу знаходилася людина, що має довіреність на керування автомобілем. Тому якщо будуть порушені ПДР, штрафи доведеться виплачувати саме власнику. На нього ж ляже і відшкодування збитків за ДТП і оплата транспортного податку.

У яких же випадках вкрай необхідна довіреність на право керування транспортним засобом?

Зовсім недавно в законодавство України були внесені деякі зміни. Тепер водити чужу машину може будь-яка людина, що має водійські права і деякі документи на машину. Тоді, чому багато хто до цих пір відправляються в нотаріальні контори і просить їх оформити довіреність на право керування автомобілем?

Відповідь проста - якщо людині необхідно виключно «кататися» на машині, тоді вже перерахованих документів йому вистачить з головою. І працівники поліції в разі зупинки такого водія, не зажадають довіреність. Однак якщо необхідно представляти інтереси господаря машини, тут знадобиться безпосередньо довіреність на користування автомобілем.

Такий документ, згідно з чинним законодавством, знадобиться в ряді випадків:

 • зі штраф майданчику  автомобіль забрати назад зможе або господар, або довірена йому особа, надавши довіреність, авто без цього забрати не вдасться;
 • під час оформлення страховки на автомобіль, працівники компанії обов'язково зажадають даний документ;
 • в разі ДТП і оплати збитку за пригоду з участю даного автомобіля;
 • якщо з'явиться необхідність виїзду за кордон на машині власника (якщо авто оформлено на чоловіка, а жінці необхідно виїхати з України, і навпаки).

Саме наша компанія завжди допоможе Вам у випадку необхідності отримання такого документа. Довіреність на керування транспортним засобом, наша компанія зробить буквально у Вас на очах.

Важкі завдання і труднощі - для нас не проблема. Ми завжди допомагаємо нашим клієнтам вирішити юридичні питання і в найкоротші терміни, та видати офіційну довіреність на машину. Україна, а точніше - її громадяни,  зарубіжні клієнти завжди зможуть отримати високу якість обслуговування в нашій компанії. Навіть якщо автомобіль знаходиться в кредиті у банку, ми з легкістю оформимо довіреність. Керування автомобілем буде для Вас реальною можливістю, а не тільки мрією. Ми вже чекаємо Вашого дзвінка!

Довіреність на автомобіль
від 500 грн.
Строк: від 1 години
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка будинка та земельної ділянки

Наиболее распространенной причиной обращения к специалистам по проведению экспертной оценки является оценка квартиры. Необходимость в такой оценке возникает чаще всего в случае смены собственника – продаже или покупке квартиры, когда стороны хотели бы точно оценить действительную стоимость объекта жилой недвижимости.

Наталья