Договір найму транспортного засобу

Договір найму транспортного засобу

Договір найму транспортного засобу в столиці України

Договір найму транспортного засобу - це цивільно-правовий, офіційний папір, який укладається між двома людьми (орендодавцем і орендарем). Подібний договір зобов'язує орендодавця надати за певну плату засіб пересування орендарю.

   Такий вид є одним із способів законної передачі свого транспортного засобу у володіння іншій особі, фізичній або ж юридичній. Але необхідно пам'ятати про те, що договір найму автомобіля - це кропітка і досить трудомістка, відповідальна справа, а тому в цьому питанні необхідно детально розібратися, як людині, що надає автомобіль в оренду, так і орендарю.

    Слід заздалегідь розібратися з усіма тонкощами складання договору, щоб в подальшому ви могли правильно складати всі документи, які пов'язані з подібними операціями.

Які документи вам можуть знадобитися при складанні договору про оренду транспортного засобу?

Для того щоб швидко скласти, оформити і юридично завірити договір найму автотранспорту, слід заздалегідь потурбуватися про те, щоб всі необхідні документи були представлені. Вам в обов'язковому порядку знадобляться:

 • Паспорти обох сторін, які будуть згадані в договорі, тобто орендаря і орендодавця;
 • Всі необхідні документи на транспортний засіб, що буде надаватися в оренду;
 • Водійське посвідчення орендодавця. У разі, якщо вони відсутні, то договір оренди автомобіля в Україні не буде складений;
 • Страховка на автомобіль;
 • Ідентифікаційний номер платника податків;
 • У випадку, якщо орендодавець знаходиться в шлюбі, то обов'язково необхідно надати свідоцтво про укладення шлюбу. У разі, якщо він знаходиться в розлученні, то буде потрібно відповідний документ, який це підтверджує;
 • Також знадобитися офіційний документ, який був завірений нотаріусом і говорить про те, що чоловік чи жінка дає свою згоду на здачу автомобільного засобу в оренду. Якщо ж автомобіль був куплений не в шлюбі, то необхідно відповідну заяву, що підтверджує даний факт;
 • Але в разі, якщо від імені орендодавця діє повірена особа, то доведеться надати ще й довіреність.

         Складові елементи договору найму автотранспорту

     Договір про оренду транспортного засобу включає в себе кілька найбільш важливих і значимих елементів:

 1. Повинен були вказаний предмет угоді (в даному випадку в якості предмета виступає транспортний засіб). В даному пункті необхідно прописати всі основні, технічні характеристики транспортного засобу. До таких основних параметрів відносять:

1.1 Модель;

1.2 Колір авто;

1.3 Номер кузова;

1.4 Рік випуску;

1.5 Державний номер;

1.6 Номер шасі.

   Також в даному пункті не варто забувати згадувати про недоліки транспортного засобу, який здається в оренду.

 1. Вартість оренди

У договорі необхідно в обов'язковому порядку прописувати суму грошової винагороди, яка передбачається за експлуатацію, орендованого транспортного засобу.

 1. На який термін укладається договір оренди автомобіля. Це також чимало важлива інформація, якої не слід нехтувати.

    Після того, як буде складена основна частина договору оренди вантажного транспортного засобу або ж легкового, необхідно заповнити частину, яка стосується прав і обов'язків обох сторін. Цю частину також можна віднести до розділу обов'язкових.

     Основні положення договору найму транспорту

Договір оренди легкового автомобіля повинен включати в себе безліч різних пунктів. Права і обов'язки орендаря і орендодавця - найважливіші з них.

Спочатку слід розглянути права орендаря:

 • Орендар має право віддавати своє рухоме майно в суборенду. Для цього він може не отримувати згоду орендаря. Але таке можливо виключно за тієї умови, що нічого іншого не було прописано в договорі при його складанні;
 • Він може укладати угоди з третіми особами на здійснення різного роду перевезень. Але також, виключно в тому випадку, якщо це не суперечить договору найму автомобільного транспорту.

   При складанні подібного офіційного паперу прописуються ще й деякі обов'язки орендаря, який він зобов'язується виконувати протягом всього терміну експлуатації автомобільного транспорту, який він взяв в оренду.

   В обов'язки орендаря входить:

 • Оплачувати всі витрати, які пов'язані з використання легкового автомобіля. У ці витрати включаються: оплата за бензин, масла та інші;
 • У випадку аварії, в ході якої орендований транспортний засіб було пошкоджено, або ж він зовсім не підлягає відновленню, орендар зобов'язується виплатити повну компенсацію орендодавцю. Однак варто враховувати, що це станеться в тому випадку, якщо буде доведено, що аварія сталася з вини людини, яка орендує транспорт.

Людина, що здає свій транспортний засіб в оренду, також має деякі свої зобов'язання перед орендарем. До них можна віднести наступні пункти:

 • Протягом всього терміну дії оренди підтримувати свій автомобіль в належному вигляді. У цей пункт включається здійснення капітального та часткового ремонту машини, а також надання орендарю приладдя, яке можуть йому знадобитися в ході експлуатації транспорту;
 • Надавати орендарю послуги з управління, а також технічного постачання авто. Ці послуги повинні в обов'язковому порядку забезпечувати повну безпеку людині, яка взяла в оренду авто, на протязі всього терміну користування;
 • Орендодавець зобов'язаний застрахувати свій засіб пересування.

   Варто враховувати той факт, що предмет договору є джерелом підвищеної небезпеки, а також виступає в ролі складного технічного засобу, а тому, перш, ніж скласти договір оренди на машину до обох сторін ставляться такі вимоги:

 1. Відповідний рівень атестації.
 2. Приватна власність.
 3. Ліцензія, яка підтверджує право орендаря займатися підприємницькою діяльністю при використанні автомобіля.

   У тому випадку, коли в оренду здаються транспортні засоби, які мають відношення до комунальної або ж державної власності, то в ролі орендодавця можуть виступати органи, які отримали спеціальний дозвіл на вчинення подібних дій.

   Наступний етап в складанні договору - це опис детальних умов угоди. Вони можуть бути складені таким чином:

 1. Повна відповідальність орендодавця і орендаря в тому випадку, якщо будь-яка зі сторін виконує свої обов'язки неналежним чином. Наприклад: був прострочений термін внесення обов'язкового орендного платежу, хтось грубо порушує умови договору оренди транспортного засобу.
 2. Варто також вказати причини, які можуть істотно перешкоджати повному виконанню умов, які були прописані в договорі найму.
 3. Пропишіть умови, за якими можна буде в подальшому, при необхідності розірвати договір.
 4. При складанні договору необхідно пам'ятати про те, що в ході оренди можуть виникнути спірні ситуації, а тому краще за все заздалегідь прописати форми їх вирішення. В майбутньому це допоможе вам заощадити не тільки гроші, але і час.

       В якій формі можна скласти договір оренди транспортного засобу?

   Для подібних ситуацій, фахівці вважають, що більше підійде письмова форма договору найму. Пам'ятайте, що в разі, якщо однією зі сторін договору оренди є фізична особа, то подібний офіційний папір підлягає нотаріальному посвідченню. В іншому випадку договір найму не буде вважатися чинним, оскільки він не наділений юридичною силою, а відповідно він не законний. Не забувайте про це, коли складаєте договір і зовсім неважливо є ви орендодавцем або ж орендарем транспортного засобу.

     З яких причин можна припинити дію договору про оренду автомобіля?

    Як правило, дострокове припинення дії договору можливе лише в кількох випадках. В першу чергу це може бути пов'язано зі смертю людини, яка надавала свій транспортний засіб в оренду. По-друге, якщо наймачем виступала юридична особа і на даний момент вона таким більше не є.

    Орендодавець має право розірвати договір з орендарем, виключно в тому випадку, якщо останній протягом останніх трьох місяців не вносив орендну плату за транспортний засіб. У тому випадку, якщо орендодавець відмовляється від подальшої оренди, то договір вважається розірваним з того моменту, як орендар отримав про це повідомлення.

   Також існує ще цілий ряд ситуацій, коли орендодавець може розірвати договір, не чекаючи строку його закінчення:

 • Орендар використовує транспорт не за призначенням і порушує умови договору;
 • орендар не дбайливо ставиться до автомобіля і створює умови для його пошкодження;
 • Якщо орендар передав авто в користування іншій особі без дозволу орендодавця.

   Орендар також має право розірвати договір в наступних випадках:

 • Орендодавець надав машину, яка не відповідає тому, що було заявлено в складеному договорі;
 • Орендодавець не виконує свої обов'язки, які раніше були прописані в документі.

   При складанні договору оренди транспортного засобу будьте уважні до деталей, а краще за все звертайтеся до професійного нотаріуса, який допоможе все зробити правильно.

Договір найму транспортного засобу
1200 грн.
від 1100 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка обладнання на балансі компанії для продажу