Розірвання та різні зміни в договорі

Розірвання та різні зміни в договорі

У процесі ведення господарської діяльності часто потрібно відкоригувати деякі пункти договорів або контрактів з різним вмістом. Відповідно до статті 188 ГКУ (Господарського Кодексу України), розірвання або зміни в договорі, без згоди обох сторін не допускаються ні в якому разі, звичайно, таке можливо, якщо це передбачено самим документом або законодавчими нормами.

Законодавство України допускає розірвання / зміну договору в таких випадках:

  • На підставі вимог однієї зі сторін (за результатами судового засідання).
  • У тому випадку, якщо одна сторона реалізувала своє право змінити / розірвати договір (вказане в самому документі або законодавчих нормах).
  • При узгодженні деталей сторонами. Найпростіший варіант, але загального консенсусу не завжди вдається досягти в відведені терміни.

Розірвання або внесення змін до договору, основні положення

При бажанні розірвати або змінити угоду на законних підставах, одна зі сторін зобов'язана проінформувати другу, направивши в письмовій формі свою пропозицію, з приведенням причини і розписаними особливостями (у разі змін). Протягом двадцяти днів після звернення, сторона яка одержала пропозицію про розірвання або зміну умов договору, зобов'язана відмовитися або погодитися, озвучити свою думку і надати свої варіанти виходу з неприємної ситуації, яка склалася. Якщо друга сторона погоджується з умовами, то договір можна буде вважати розірваним / зміненим.

При відсутності загального консенсусу, або ж, якщо не надійшло відповіді у двадцятиденний строк, фірма або фізична особа, зацікавлена ​​в цьому, може на законних підставах вдатися до послуг суду, щоб вирішити суперечку. Договір можна розірвати / змінити, починаючи з дня набрання законної сили рішенням суду, якщо під час судового засідання були встановлені особливі терміни.

Договір може вважатися в односторонньому порядку розірваним / зміненим, якщо не виконуються умови, в тому випадку, якщо таке право передбачено законом або договором.

Слід чітко розуміти, що перераховані вище умови повинні одночасно бути присутнім, тільки в тому випадку може щось вийти на законних підставах!

Зміна умов договору на поставку

Деякі випадки передбачають окремі види зобов'язань, при яких договір може розриватися в односторонньому порядку, без залучення суду. Наприклад, договір постачання - один з таких.

Якщо постачальник неодноразово привозив товар неналежної якості, порушував терміни постачання різного роду товару, і якщо недоліки неможливо в прийнятний термін для одержувача товар усунути, можливо одностороннє розірвання підписаних раніше офіційних паперів про співпрацю.

Якщо компанія або фізична особа-підприємець, чи постачальник вирішили скористатися правом зміни до договору в односторонньому порядку, або його повного розірвання, тоді слід повідомити контрагента про це. З моменту отримання даної інформації, договір на поставку може вважатися розірваним / зміненим.

У процесі укладення контракту, обидві сторони можуть обговорити і встановити термін, після якого припиняються зобов'язання.

Якщо казати не тільки про таке явище як зміна договору, а ще і про розірвання, то договірні відносини можуть припинитися за рішенням суду або обох сторін.

Вибір повної відмови, або часткової відмови від виконання взятих на себе зобов'язань, повністю лежить на потерпілій стороні.

При достатніх порушеннях, потерпілий має повне право вимагати відшкодування збитків, які заподіяні зміною або розірванням договору постачання.

У тому випадку, якщо сторони не можуть прийти до спільного знаменника щодо приведення документа у відповідності зі сформованою ситуацією, офіційний папір може бути розірвана після судового слухання, якщо є сукупність таких чотирьох умов:

  1. Якщо звичаї ділового обороту або сутність самого договору не дають чітку відповідь про те, що зацікавлена ​​сторона має ризик.
  2. Виконання договору позбавило б зацікавлену сторону того на що вона розраховувала під час підписання паперу, або порушило б співвідношення майнових прав.
  3. Зміна обставин, що сталися з причин, які сторона зацікавлена ​​не змогла усунути, і при виникненні яких, вона зробила все, що від неї вимагалося в даній ситуації.
  4. Якщо в момент укладення, обидві сторони розуміли, що в реальності така зміна не буде втілена. Це означає, що при оцінюванні зміни обставин, потрібно буде встановити, чи можливо було передбачити дану зміну.

Вам потрібно проконсультуватися з приводу юридичних нюансів? Звертайтеся до наших професійних менеджерів, вони без сумнівів допоможуть вирішити Ваше питання в максимально короткі терміни!

Розірвання та різні зміни в договорі
1800 грн.
від 1500 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Довідка з БТІ + техпаспорт на нежитлове приміщення (довідка про можливість розділу)