Перевірка документів на квартиру

Перевірка документів на квартиру

Перевірка документів на квартиру, Київ і Україна

Кожен розуміє, що угода купівлі-продажу нерухомого майна - дуже серйозна процедура, що вимагає максимальної уваги і зосередженості, адже помилки під час оформлення документації приведуть до великих проблем.

Закон України «Про Державну Реєстрацію Речових Прав на Нерухоме майно та їх обтяжень» регламентує перехід квартири від одного власника до іншого. Багато людей відразу ж задаються питанням, а як правильно оформити угоду купівлі-продажу нерухомості (квартири) і які саме документи потрібні продавцеві?

Після того, як покупець зупинився на відповідному для себе варіанті квартири, починається процес оформлення угоди, відбувається перевірка документів на нерухомість, підписання документації, продаж майна і розрахунок з продавцем. Щоб правильно з точки зору закону продати квартиру, слід пройти такі етапи:

1) Підготовка і перевірка документів на юридичну чистоту. На цьому етапі сторони угоди в нотаріальній конторі, разом з юристом перевіряють всю документацію.

2) Оформлення договору попереднього характеру. Тут слід звертати увагу на правильність написання прізвищ і імен підписантів, нюанси і тонкощі в технічних характеристиках квартири, суми розрахунків і дати, точність зазначених Індивідуальних Ідентифікаційних номерів учасників угоди.

3) Написання заяв від людей, які в подальшому можуть пред'явити претензії на майно (дружина або чоловік, якщо є такий / така у продавця), про те, що вони нічого не мають проти продажу нерухомості.

4) Оплата необхідних зборів і податків. Якщо сторони досягли угоди про те, що оплата розподіляється між обома учасниками угоди, то спільна, якщо немає, то продавцем оплачується вся передбачена сума.

5) Грошовий розрахунок сторін. Він відбувається в банківській установі, за допомогою відкриття рахунку, з якого сторона, що покупає, переводить суму, яка дорівнює вартості квартири, на рахунок продавця. В Україні, передача грошей продавцю, безпосередньо у нотаріуса, можлива, якщо ціна на нерухоме майно не перевищує 150 тисяч гривень.

6) Після того, як стався повний розрахунок, і гроші з'явилися на банківському рахунку продавця, в нотаріальній конторі завіряється основний договір.

Перевірка нерухомості перед придбанням

Якщо Ви зважилися придбати нерухомість, а саме - квартиру, то обов'язково зробите кроки, які будуть спрямовані на перевірку законності майбутньої угоди купівлі-продажу, і самого нерухомого майна.

Перевірка документів при купівлі квартири - перший крок

Перед тим як купити квартиру, а це серйозна справа, яка потребує великих фінансових витрат, слід дуже уважно перевіряти кожен офіційний папір, який дає право власності на нерухомість продавцю. Почати варто з правовстановлюючої документації. Якщо право власності у індивіда що продає з'явилося в результаті договору дарування або заповіту, варто детально перевірити дані папери, щоб уникнути підробки, або, щоб не пропустити вміст, через який, угода купівлі-продажу може бути визнана недійсною.

Якщо в документації, яка встановлює право власності, є доповнення та виправлення, то вони повинні бути завізовані всіма учасниками угоди, причому в обов'язковому порядку, інакше, такий документ не буде вважатися дійсним. У тому випадку, якщо сам нотаріус виправляв або доповнював офіційний папір такого характеру, зміни повинні скріплюватися не тільки його підписом, а й печаткою.

Перевірка історії квартири

Перед придбанням житлової нерухомості, особливо тієї, яка знаходиться в багатоквартирному будинку, перевірте історію. Більшість задасть логічне запитання: а як зробити таку перевірку? Можна подати запит до Єдиного Реєстру Нерухомого Майна і Угод з Ним, для того, щоб уточнити, які угоди укладалися з квартирою, яку збираєтесь придбати. Після того, як буде отримано інформацію, варто дізнатися, чи була житлова площа предметом суперечки або під арештом, якщо так, то, скільки пройшло часу після того, як вона грала роль такого майна.

У тому випадку, якщо квартира дуже часто змінювала власника, варто задуматися, а чи треба купувати таку нерухомість. Адже це може свідчити про те, що Ви маєте справу з шахраями, які знають свою справу, і угода може бути визнана недійсною через деякий час.

Перевірка документів на квартиру технічного плану

Перш ніж купувати будь-яку нерухомість, незалежно від її призначення, слід перевірити її якість. Крім візуального аналізу, всі фахівці рекомендують запитувати у власника технічну документацію, якщо такої немає, продавець повинен скласти запит в органи БТІ, щоб перед придбанням квартири були надані такі папери. Вони знадобляться для того, щоб дізнатися, чи були перепланування, і якщо були, то чи були вони узгоджені з БТІ.

Якщо перепланування не були узгоджені з БТІ, це розцінюється як адмін. правопорушення, і якщо Ви придбали таку квартиру, відповідальність нести будете саме Ви, так як є новим власником.

Перевірити власника квартири - дуже важливий крок

Перед придбанням нерухомості слід ретельно перевірити особу, людину, яка її продає. Перше що слід попросити пред'явити - документ, який засвідчує його особу. Переконатися в достовірності документа можна, перед придбанням звернувшись в паспортний стіл. Якщо житлова площа реалізується за дорученням, на це теж необхідно звертати особливу увагу. Адже довірчий папір, обов'язково повинен бути завірений в нотаріальній конторі або у незалежного нотаріуса. Після перевірки наявності завірення, рекомендовано уточнити, яким чином можна зв'язатися з особою, яка видавала довіреність і перш ніж оформляти угоду купівлі-продажу, перевірити його особистість теж.

Крім перевірки документів продавця, важливим фактором є дієздатність продавця. Перевіряти це варто, незалежно від того, яка людина візуально, адекватна чи ні. Для визначення такого роду, можна спільно відвідати психоневрологічний і наркологічний диспансер, щоб виключити ймовірність підробки довідок.

Перевірка прав на володіння квартири у третіх осіб

Перевіряти перед придбанням, слід і наявність прав на житло у третіх осіб. Така довідка надається в ЖЕКу. У ній вказується кількість осіб, прописаних (зареєстрованих) на житловій площі. Особливу увагу слід приділити тому, не зареєстровані в квартирі люди, які не досягли вісімнадцяти років, або ті, які вважаються безвісти зниклими.

Документи, які знадобляться для того, щоб продати квартиру в Україні

Буває два види договорів купівлі-продажу нерухомого майна:

а) попередній. Його мета - зафіксувати той факт, що сторони досягли консенсусу і готові оформляти документи. Ще, цей тип підтверджує факт внесення завдатку, адже без документального підтвердження, повернути фінанси в разі зриву угоди, з юридичної точки зору буде нереально;

б) основний. Він констатує факт оформлення угоди і повної оплати.

Коли попередній договір оформлюється, сторони повинні вказати в ньому:

- Дату, до настання якої, продавець повністю звільнить житлову площу.

- Термін підписання основного документа (договору).

- Дії обох сторін при розірванні цього офіційного паперу (порядок повернення завдатку).

- Сума завдатку (обов'язкового платежу).

- Ціну житла що продається.

Перед підписанням всім паперів, продавець повинен з'ясувати яку документацію йому підготувати, в цьому може допомогти нотаріус або компетентний в даних питаннях юрист. Причому, всі документи повинні заздалегідь готуватися, щоб, коли знайдеться покупець, не втратити його. Адже бюрократична система в нашій країні влаштована так, що деякі довідки доведеться оформляти не те що днями, а тижнями.

Перелік необхідної документації може змінюватися, залежно від сімейного стану, соціального статусу і віку продавця, від того, які є в наявності правовстановлюючі папери, ось стандартний перелік:

  1. Якщо квартира продається за дорученням - ідентифікаційний код та паспорт повіреного, оригінал довіреності.
  2. Довідка з ЖЕКу форми №3.
  3. Свідоцтво про шлюб або розлучення. Якщо продавець перебуває у шлюбі, то згода дружини або чоловіка.
  4. Технічний паспорт на житлову площу.
  5. Звіт про експертну грошову оцінку нерухомого майна.
  6. Дозвіл на продаж квартири з органів опіки та піклування (якщо прописана неповнолітня дитина).
  7. Паспорт і Індивідуальний Ідентифікаційний код осіб, які є власниками об'єкту, що продається. Свідоцтво про народження - для неповнолітніх осіб.
  8. Документація про право власності на квартиру.

Детальніше про те, як перевірити документи при купівлі квартири, або про будь-яку іншу інформацію, що стосується купівлі-продажу нерухомості, Ви можете дізнатися, звернувшись в нашу компанію. Наші висококваліфіковані фахівці із задоволенням проконсультують і підкажуть як вчинити в тій чи чи іншій ситуації!

Перевірка документів на квартиру
Квартира, Будинок, Нежитлове
від 2100 грн.
Строк: від 2 х днів
Результат: Об'єктивна інформація стосовно нерухомого майна
Необхідні документи: Свідоцтво про право власності, паспорт власника (копії)
Замовити
Відгуки

Експертна оцінка нерухомості в Києві: оцінка квартири для договору купівлі продажу у нотаріуса