Здача квартири

 

Здати квартиру і заробляти на цьому - такий спосіб вибирає більшість власників «запасний» нерухомості. Щоб захистити свої права, власнику потрібно обов'язково оформляти правовідносини з орендарем. Як підписати ідеальний договір, що він повинен включати і навіщо його завіряти у нотаріуса? На всі ці питання є відповіді.

Види договорів та особливості угод по здачі квартири в оренду

Якщо ви вирішили здати квартиру в Києві, для початку вам потрібно розбиратися в основах. Є два види договорів:

 1. Найму. Його підписують, здаючи житло фізособі.
 2. Оренди. Його укладають при оформленні угоди з юридичною особою.

Тому вираз «здати квартиру в оренду», що застосовується повсюдно, є правильним тільки в разі, якщо ваш орендар - юридична особа. Призначення договору найму / оренди житла - законний спосіб убезпечити власника від шахраїв і недобросовісних наймачів. Переваги, які ви отримуєте, вирішивши здати квартиру Київ офіційним шляхом:

 • орендар при псуванні майна зобов'язаний відшкодовувати всі збитки в повній мірі. Втекти у нього не вийде: договір дає можливість звертатися в поліцію або в суд;
 • в документі будуть офіційно прописані термін угоди, умови оплати (в тому числі за комунальні послуги), витрати на ремонт, інші тонкощі. Всі вони будуть обов'язкові до виконання;
 • уклавши угоду і підтвердивши її у нотаріуса, заплативши податки, власник виконає законні дії, легалізує свій дохід і зможе розраховувати на підтримку правоохоронних і судових органів у разі виникнення суперечок;
  офіційно укладений договір дає можливість оформити субсидію на який вводиться в оренду / найм об'єкт нерухомості.

Пакет документів орендодавця

Щоб здати квартиру в оренду на підставі договору, власнику житла потрібно скомпонувати наступний пакет документів:

 • папери, що підтверджують право власності (свідоцтво, договір купівлі-продажу або дарування і т.п.);
 • податковий номер, паспорт. Якщо власників декілька, кожен повинен надати ці документи;
 • довідка, в якій перераховані всі зареєстровані в квартирі люди;
 • згоду в письмовому вигляді, написане усіма, хто має право власності на квартиру. Замість неповнолітнього згоду підписує опікунська рада;
 • якщо квартира передається в оренду / оренду з побутовою технікою, меблями і цінними речами - акт прийому-передачі з повним описом майна.

До нотаріуса достаточно прийти з цімі документами (Орендар теж винен взяти паспорт и податковий номер). Зразки типових договорів є у фахівця. При необхідності умови и Пункти могут буті доповнені на місці.

Обов'язкові пункти договору

Щоб здати квартиру в оренду Київ і підписати договір, який складно буде визнати недійсним, потрібно дотримати перелік обов'язкових пунктів в документі. Необхідно прописати умови, термін здачі і реальну ціну. Занижувати вартість заради зниження податків не варто: це дасть наймачеві законне право платити ту ціну, яка вказана в документі. Інші обов'язкові пункти: паспортні (реєстраційні) дані сторін, обов'язки і права, гарантії, можливості дострокового і одностороннього розірвання, зобов'язання по оплаті. Законодавство дозволяє включати в договір і інші другорядні умови.

У результаті договір здачі квартири в найм / оренду повинен містити:

 1. Загальні дані.
 2. Інформацію про предмет оренди.
 3. Порядок передачі об'єкта орендарю.
 4. Термін.
 5. Розмір плати і порядок її внесення.
 6. Права, обов'язки кожної сторони.
 7. Відповідальність кожного боку.
 8. Термін договору.
 9. Реквізити підписантів.

Договір = податки: як і скільки платити

Вирішивши здати в оренду квартиру в Києві на основі нотаріально завіреного договору, власник зобов'язаний заплатити:

 • держмито та збір до ПФ (по 1% від загальної суми для кожного внесеного платежу);
 • військовий збір (1,5%);
 • суму за нотаріальні послуги.

Ще одна обов'язкова плата - податок за отримання доходу. Зобов'язання нотаріуса після оформлення угоди - повідомити про це в фіскальні органи. Тому власник повинен дотримати свої обов'язки перед державою.

Суми і умови в цьому випадку різні. Якщо орендодавцем виступає фізособа, йому потрібно внести в казну 18% від отриманого доходу. Якщо здати в оренду квартиру Київ вирішив підприємець, який є платником єдиного податку - він платить фіксовану ставку відповідно до своєї податкової групі, а також єдиний соціальний внесок. За приховування доходів власник квартири може заплатити штраф в розмірі 17-34 тис. Грн.

У місті Київ здати квартиру вигідно: попит на житло великий, а суми орендної плати дуже високі. Підписавши з орендарем договір і запевнивши його у нотаріуса, ви захищаєте свої права, підтверджуєте легальність угоди, отримуєте гарантії захисту з боку держави. Звертайтеся до нас, щоб отримати консультації та запевнити свій договір.

Здача квартири
від 0 грн.
Строк:
Результат:
Необхідні документи:
Замовити
Відгуки

Оцінка товарів для підтвердження митної вартості